amazonka1

Jak je to prosím při přechodu na jinou SŠ (jiný obor) po 1. ročníku?

Jak je to prosím při přechodu na jinou SŠ po 1. ročníku? Myslím i jiný obor. Je to jako kdybych vyšla 9 třídu, že se nebudou zajímat o to, kde jsem ten rok byla na SŠ? :)

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si s rodiči informaci a zvažte dobře, co je pro vás nejlepší.
Zda přestoupit v průběhu školního roku, nebo po ukončení 1. ročníku jít zpět do prvního na jinou školu. Musíte se ale domluvit s ředitelem školy, zda vás přijme.

Stejný dotaz

"Když jsem žákem 1. ročníku střední školy a chci být přijat na základě podané přihlášky do 1. ročníku jiné střední školy, můžu dostat zpět zápisový lístek pro uplatnění na druhé škole nebo získat jiný? Mám napřed požádat o ukončení studia?

„V tomto případě se nežádá o ukončení vzdělávání, ani o přijetí ke střednímu vzdělávání podle § 60 školského zákona (pro přijetí by uchazeč potřeboval druhý zápisový lístek, který mu podle § 60a odst. 3 školského zákona nemůže být vydán). Žák využije možnosti požádat o přestup podle § 66 školského zákona, kde se zápisový lístek nepředkládá. K tomu se upozorňuje, že zápisový lístek se vydává zpět jen výjimečně v souladu s § 60a odst. 7 školského zákona.“

Více zde: http://zs-snp-v-hk.webnode.cz/pri­jimaci-rizeni-na-ss/

Další odpovědi
xxx3

to záleží na konkrétní škole. Musíš se prostě zeptat tam, kam tě to táhne.