quentos

Přechlazené pivo – jak se u piva propříště vyhnout přechlazení? V mrazáku nebylo.

Není to tak dávno, co zdejší pivovar začal dělat jedenáctku – učiněná mana. Těšil jsem se, jak si dnes jednu vychutnám, jenže bylo v lednici evidentně moc dlouho. Že je teplé pivo sajrajt je známá věc, ale přechlazené…? To je mi celkem novina. Jak dlouho ho lze nechat v lednici, aniž by k tomuto došlo?

Nejlepší odpověď
johana 56

Měli jsme v rodiné dva sládky,doporučovali mi nenechávat pivo v lednici déle než dvě hodiny.

elektrikář

Nejlepší je pivo ze 7 schodu u sklepa 6 až 8°C

mosoj

Máte v chladničce nastavenou moc nízkou teplotu. V chladničce má být u dna cca 6–8 oC ( což je vhodné propivo) a nohoře tak 4oC.
Zvýšit teplotu na termostatu.

quentos

tož to jo, dík

beer

Přesně tak. Při této teplotě nemůže dojít k přechlzení, 6–8(10) je ideální teplota pro většinu piv.