DIH

přecházení silnice

Může nám dát PČR nějaký postih za přecházení silnice na místě kde není přechod.?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – přecházet silnici blíže, než 50 m od existujícího přechodu je dopravní přestupek.
Doplňuji:
Jen doplním související – jako chodec také nesmíš překonávat překážky přístupu k silnici – takže i kdybys neměl nejbližší přechod (podchod, nadchod…) blíž, než oněch 50 m, nesmíš přelézt (podlézt, prolézt atd.) zábradlí, svodidla, plot – jinak se také dopustíš přestupku.

Další odpovědi
Awe

Teď nevím jestli to napíšu dobře ale pokud nemáš přechod od sebe 80m tak můžeš přejít.Jinak můžeš dostat pokutu.

cukrar

Dopním důležitou maličkost. Kolega Mowla má pravdu na 100%.
Sankci můžete dostat až do 2000Kč.

janbratan

Já si obecně myslím že určitě ano, ale po přečtení tohodle http://www.do­pravniznaceni­.com/Pomahaji-tzv-ostruvky-snizit-pocet-nehod článku mě napadlo že budu na radnicích propagovat názor o vystavení nových ostrůvků