Přebírají zahraniční zpěváci i české originální písničky?

Vím, že čeští zpěváci přebírali hodně zahraničních písní, ale je to i obráceně?Zatím jsem neslyšel žádnou českou písničku zpívanou zahraničním zpěvákem.Znáte nějakou?Napište.

Nejlepší odpověď
quentos

V porovnání s opačným směrem to nebývá zrovna často, ale děje se to. Třeba irská skupina Winter's Reign přejala nespočet písní české skupiny Katapult. Frontman Winter's Reign Robbie „Animal“ Hurley je anglicky otextoval, přičemž melodie od Oldy Říhy zůstaly beze změny. Jeden příklad za všechny – známý hit od Katapultu „Někdy příště“ zpívá Winter's Reign pod názvem „Take It Easy“.
No a klasické příklady typu „Škoda lásky“ jistě zmíní někdo za mě, s tím se tady psát nemusím ;{)>
Doplňuji:
iceT: bohužel tato píseň pochází z pera F. Cabrela http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Len­ka_Filipová

Další odpovědi
iceT

Já jsem slyšela od Lenky Filipové Zamilovaná ve francouzštině,není to ani moc dlouho,ovšem netuším jestli je Filipová pouze český originál nebo ji taky převzala od někoho.
Doplňuji:
však já se taky nehádám…:-)