Avatar uživatele
hruby

prc platit ma obecna vyhlaska kdiz je to ucene zakonem

vyhlaska č.428/01.Sb.ve zneni pozdejsich predpisu kterou provadi zakon č274/sb.
vodovodech a kanalizacich § 19ods.5.podotikam mame vodomer proč platit pavsal jeto nespravedlive a neadresne (neb nekdo si napousti bazen a povsti pak kvantum vody do kanalu) mimochodem letosni smerne čilo na osobu a rok čini 36m3 jeto potvrzene od miniserstva zemedelstvi (mam to potrzene na meilu) chtelbych vedet vase stanovisko jinak mam sepsanou zadost na J.M.finacni urad na provereni postupu obce dekuji a sem zvedav comi odpovite honza
Doplňuji:
dobry den omlouvam se za predeslou mou otazku 1)proc teda je uctovana voda dle mereni pro podnikatelsky subjekt? 2)a proč pro fizicke občani pavšalem (je-li meřeno vodomerem tez!! A STIMTO SE CHCI OBRATIT NA FINAČNI URAD BRNO DIK h.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: hruby

Zajímavá 0 před 3409 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dobrý večer, Honzo.
Vaše otázka je opravdu dost nesrozumitelná. Především platí to, že Vyhláška jako taková rozpracovává znění zákona do "proveditelné podoby". Nemůže být rozpor mezi zněním zákona a vyhlášky, protože právě ze zákona vlastně jednotlivá ustanovení vyhlášky vychází.
To, že máte vodoměr, bude nejspíše Váš vodohospodář vědět. Paušál se uplatňuje v případech, kde k vodoměru není přístup, nebo kde nejsou vodoměry instalovány.
Nějak ale nejsem schopná pochopit, co podle Vás bude v otázce vody řešit finanční úřad. Ten se takovými záležitostmi zcela jistě nezabývá.
Ptáte se, co Vám odpovíme. Tak já konkrétně to, abyste se podíval ještě jednou na dotaz, který jste nám napsal.
Je hezké, že se zajímáte o spotřebu vody, ale mohu Vás ujistit, že bazény se většinou napouštějí jednou za celou sezónu a potom se voda čistí chemicky. Takže zde ta spotřeba není tak hrozná, jak se zdá na první pohled. Horší to bývalo se zaléváním zahrádek, ale to při dnešních cenách za vodu také není už takovým problémem. Chápu, že jste obdržel informaci o směrném čísle spotřeby vody na rok a osobu z Ministerstva zemědělství...
Při nejlepší vůli ale nechápu, s čím vlastně chcete poradit. Jestli s tím dopisem na FU, tak tam ho opravdu neposílejte. Nemá tam co dělat.
Doplňuji:
K Vašemu doplnění Vám sděkuji, že ani tak nepatří Váš dopis na finanční úřad. Všeobecně platí, že chcete-li si na něco stěžovat, tak má tato stížnost smysl pokud ji pošletena úřad nadřízený nebo kontrolní. Finanční úřad tady není od toho, aby určoval, jakým zýpůsobem bude vodohospodář účtovat vodné. V tomto případfě by Vaše stížnost měla směřovat buď na ČOI nebo na ministerstvo. Nejdříve by ale měla proběhnout korespondence přímo s dodavatelem vody, který toto účtování musí na základě nějakých skutečností zdůvodnit.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Když máte vodoměry, tak platíte za skutečnou spotřebu a potom ztratné v příslušném poměru. Nějak tu otázku moc nechápu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony