Avatar uživatele
Pokročilý

Pražáci nebo Brňáci?

Četla jsem si tu otázku, která řeší jestli máte rádi Brňáky. Mě by spíš zajímalo kdo je vám sympatičtější Pražák nebo Brňák? Už zaznělo, že nezáleží na tom odkud člověk je, ale jaký je, s tím na 100% souhlasím. Ale přece, pokud se řekně Pražák a Brňák, budí ve vás jedno sympatie a druhé antipatie?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Odjakživa,aspoň co já pamatuji,byla mezi zmíněnými rivalita. Navzájem na sebe nadávali..pro mě to bylo vždy nepochopitelné,ať jsem přijela kamkoliv,nemuselo to být zrovna Brno,tak jsem ze všech stran slyšela jen...no jo to jsou ty pražáci..urážlivým tótem a s pošklebky...vždy mě to nechalo v klidu,jelikož se věděla,to co oni ne....já totiž vůbec nejsem pražák,bydlím 25 km od Prahy,takže vidlák.A nemůžu za to,že oni to bohužel nerozeznávají...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

obecně mám raději Brňáky, jsou mi bližší charakterem, pohodou, srdečností... zatímco Pražáci jsou spíš uspěchaní nevrlí velkoměšťáci; ovšem znám výjimky od jednoho i od druhého, nejde to generalizovat...


Avatar uživatele
Bronzový

U mě jste touto otázkou znovu připoměla vzpomínky na zimu.Bydlíme v horském středisku a soužití s rekreanty je rok od roku horší a horší.Pokud by se sestavoval žebříček občanů,kteří jsou hnusní,sprostí,bezohlední a zůstává nad nimi rozum stát,tak pražáci jednoznačně vítězí.Ovšem není pražák jako pražák,ale koncentrace lidí z Prahy je velice silná a ti hulváti převládají,proto je největší problém s nimi.Jen proč to říkám.To,že si necháváte vyhrnovat za těžké peníze soukromé parkoviště,kde je cedule zákaz parkování,nikoho nezajímá a vesele se parkuje-nevím,jestli se v Praze neučí číst?To,že přes zahradu je natažena páska,aby se tam nejezdilo,protože je všude živý plot,taky nikoho nezajímá,kůl se vytáhne odhodí a vesele se lyžuje.V Praze jsem tři roky bydlela a nikdy jsem si nedovolila odhodit odpadky kam nemám.Na chalupu vedle jezdí pouze pražáci,je to podnikovka.Je pro většinu problém zaplatit 46Kč za pytel na odpadky,a tak se okolo celého jejich parkoviště kupí různé igelitky,které potom volně pobíhající psi roztrhají a mi to chodíme uklíze,aby si v tom naše děti nehráli!!!Naše holka už umí přečíst A,protože auta,která hrabou a končí v příkopech mají v 99% značku A!Pak jen nadávají,že se v KRNAPU nesolí,ale zimní gumy si nekoupí.Když začnou prázdniny na Moravě,tak se všichni těšíme.Možná k nám jezdí jen ti slušní,kdo ví.


Avatar uživatele

Jsem z Prahy a Brňáků,pravda, moc neznám.Tahle "rivalita"? Když mně bylo náct,tak jsem se opravdu cítil nadřazený nad těmi,kdo nebyli z "velkoměsta". Obyčejný, standardní idiot.
Asi to vyplývá z lidské podstaty.Zajímalo by mě,jestli se ,dejme tomu, průměrný Londýňan cítí být "něco víc",než angl.vesničan. Je občas dobře,uvědomit si rozměry reality.Známý,který je TIRák,mi kdysi mezi řečí sdělil,že Praha je proti Londýnu taková velká vesnice. Tenhle návrat na pevnou zem se zdaleka netýká jen té žabomyší války mezi B. a P. A Pražáci,ne všichni,ale je jich dost,se opravdu chovají jak prasata.
To je jenom důkaz toho,kolik nemyslících existuje. A bohužel se to netýká jen té bouře ve sklenici vody.


Avatar uživatele
Zlatý

Mě jsou sympatičtí jak lidé z Prahy tak i z Brna.Mě je jedno odkud kdo pochází žádné rozdíly mezi Pražáky nebo Brnáky nedělám.


Avatar uživatele
Bronzový

Nejradši mám ostravaky,kratke zobaky


Avatar uživatele
Zlatý

Jestli jde o Pražáka nebo o Brňáka, mi je úplně jedno. Důležité je, jaký je ten člověk uvnitř a ne z jakého města pochází. Rozdíly v tomto nedělám, ale beru je všechny stejně. Jsme přeci ze stejného národa, tak ne třeba odsuzovat. Antipatie ve mně nebudí ani Pražák, ani Brňák. Beru všechno obyvatelstvo ČR dohromady jedním jedinným slovíčkem a to: Češi :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Ve mně žádné antipatie nebudí nikdo.
Mám známé a kamarády přestěhované jak do Phy tak do Brna.
Jak jsem už psala, je to indivindi člověk od člověka.
Něco podobného je údajná rivalita mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Řeší to jen ti, kteří nebydlí ani v jednom z těchto měst.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Mataes

Já si myslím, že vůbec nemůžeme říkat kdo je lepší a kdo ne. Nesnáším lidi, kteří říkají, že Pražáci jsou prasata. Jde o lidi, ne o to, kde bydlí. Taková prasata se najdou všude. Všichni si jich bohužel všímají jen u Pražáků. Nechme kecy o tom, jak Brňáci nesnáší Pražáky. Bydlím v Praze, no a? My tady bereme Brňáky jako každého jiného, zatím co nám v Brňe 2x prořezali pneumatiky. Nechápu proč lidé říkají o pražácich, že jsou to prasata, mezitím, co Brňáci sprostě urážejí, nadávají až rasově diskriminují Pražáky a to vám sprostý nepřijde? Prasata jsou všude, ale to jak se nám chovají Brňáci je na blití (pardon). Zamyslete se nejdřív nad sebou a svým slušným chováním, než začnete o Pražácích říkat, že jsou prasata, jenom kvůli zlomku neslušných bordelářů, kteří jsou i v tom Brně! Děkuju.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3830
Zlatý Drap 2291
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.