Avatar uživatele
bigbít

Praxe v oboru?! Jde mi o brigádu!

Chci si na léto najít brigádu jako číšnice apod., ale všude vyžadují alespoň praxi, když už ne vyučení v oboru, ale kde praxi nasbírat? Pokud bych nejdřív zažádala u nich o praxi, kterou by mi neplatili, bylo by to možné? Musela by být i na toto smlouva? A museli by mi při vykonávání praxe platit nebo je to jen dobrá vůle zaměstnavatele či vedoucího? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4720 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

No osobně bych číšníka či číšnici jako brigádu nebral ani náhodou. To bych raději šel obsluhovat krávy a nebo býky (volové jsou už výjimečně).
A s tou prax je to asi tak, že v provozu nemá nikdo čas a nááladu ještě někoho zaučovat. A neumím odpovědět, zda při praxi se něco platí či ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fortin

V továrně u linky bys mohla dostat asi 70 – 75 Kč za hodinu. V pohostinství je to míň, 50 – 60. Když se zeptají na praxi tak si nějakou vymysli. Jinak to už dneska nefunguje. Není možné splnit požadavek praxe bez praxe. Za práci se platí. Jestli ti nezaplatí, a to za práci kterou ztratíš kus času směřuj zase dotaz sem. Prozatím by pro tebe bylo vhodné najít agenturu která by se postarala o papírování. Starali by se ti o peníze + smlouvu. Jít na brigádu do hospody s tím že ti majitel přinese smlouvu až po prázdninách, to by pak mohl popřít. Hledat tam kde jsou hospody otevřené jenom v létě, „zahrádky“ pokud je tam někde napsaná adresa. Těch pár dní, nebo týdnů než se to naučíš, jsou tam jistě ostatní které ti rády pomohou.

http://youtu.be/zbI04pZF­5ZE

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Salvaje

Také doporučuji vzít nějakou jinou brigádu… Nevím, odkud jste, ale docela dobré jsou brigády v obchodech s oblečením (značkovým). Dříve jsem dělala jak v tom obchodě, tak servírku (tu ale na Kypru, tam to bylo s praxí jiný). A do obchodu bych se klidně vrátila, do restaurace už nikdy… To už bych šla radši někam k pásu na dvanáctky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

venkovane, prosím, neurážejte profesi, každý něco děláme…

Není pravda, že tě nevezmou – většinou, pokud studuješ hotelovou školu nebo obor kuchař/číšník, tak máte povinnou praxi v průběhu roku – dva dny přes týden např. nebo letní placenou brigádu jako praxi přímo ze školy nebo v různých pražských hotelech berou brigádníky i BEZ PRAXE! Taky jsem takhle byla v hotelu na brigádě…
Ano, i na neplacenou praxi (většinou od školy) musí být smlouva.

Zkus se podívat tady:
http://www.gastro-personal.cz/cs/gas­tro-personal/

Je to i dlouhodobá brigáda, myslím že berou i lidi bez praxe (většinou jsou tam lidé, kteří nemůžou nebo nechtějí hledat práci, ale hodně studentů vysokých škol nebo pomaturitních, kteří se nedostali na VŠ), k nám jich hodí přímo tuny a vyučení v oboru?! vůbec! Teda tam píšou, že mají vyškolení, ale nevypadá to tak… =/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek