Pravomoce exekutorů a promlčení

Byl u mě exekutor ohledně syna,který u mě již nebydlí od roku 2008.Byl neodbytný,vyh­rožoval mi a nezajímaly ho ani účtenky.Jedná se o případ z roku 2001 a nabytí pr.moc.bylo v roce 2007?Co dál?

Odpovědi
standa

  1. otázku ´promlčení´ neumím bez bližších souvislostí posoudit, ale vycházím z toho, že exekutor má soudní rozhodnutí o provedení exekuce a tomuto rozhodnutí muselo předcházet pravomocné rozhodnutí o povinnosti dlužníka (syna) dluh uhradit.
  2. co se týká ´pravomocí´ exekutorů, tak ty jsou poměrně široké a vámi popisovaný případ je z pohledu exekutora legitimní (vyjma zmiňovaného ´vyhrožování´ *)

Pokud vám exekutor proti vaší vůli ´zabaví´ váš majetek (bránit mu v tom ale nemůžete), tak se můžete bránit jen žalobními návrhy na vyjmutí věci ze soupisu…

Silně však doporučuji, abyste se v takovémto případě obrátila na advokáta, protože sama tyto právní ´vychytávky´ nezvládnete.

Ještě odkazuji na obdobnou otázku a její odpověď – viz zdroj níže.

*) ´vyhrožování´ ze strany exekutora by mohlo být žalovatelné, ale musela byste mít důkazy (svědectví)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/exekuce-2