anonymmm

právo učitele

Má učitel právo získat informace o tom, u kterého odborného lékaře se žák v době výuky nacházel?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Diagnózu říci nesmí.

Ale jestli jsi u dokorky skutečně byl tak ti to nemusí vadit. Učitel je rád, že jsi byl skutečně u lékaře a nebude tě podezírat, že chodíš za školu a nebudeš mít pak zbytečně doma dusno.

Další odpovědi
briketka10

nevím, jak je to s učitelem, ale zákon hovoří jen o rodičích a ne v době výuky
a i tak si myslím, že si žáci nosí omluvenky, tak ne..

Doplňuji:
http://www.fe­rovanemocnice­.cz/pristup-k-dokumentaci-26/pristup-ke-zdravotnicke-dokumentaci-79.html

led

Počas výuky učiteľ zodpovedá za svojho žiaka. Ak teda dotyčný žiak ide k lekárovi, bez omluvenky od rodiča, je povinný dokladovať svoju neprítomnosť na výuke omluvenkou od lekára (na pečiatke je väčšinou meno ambulancie), kde je napísaný čas vyšetrenia, nie diagnózy. Ale aby chlapec doniesol potvrdenie od gynekológa, to je síce dobrý vtip, ale otrepaný. V prípade omluvenky od rodiča stačí tento doklad bez potvrdenia od lekára.

muhamed

myslim ze uz by to lekarka rikat nemela
Doplňuji:
ale nevim to jiste! tak na to nespolihej :D

martinecek20

My máme ve škole zavedenou docházku tak že když někdo často chybí a prý třeba údajně chodí k doktorovi tak po něm pak chtějí razítko doktora,takže jak příště pudete chtějte ho po doktorovi a učitel se nemá na co ptát…