Právo na finanční vyrovnání.

Na základě ústní dohody se synem a jeho ženou a na jejich návrh, jsme zrekonstruovali malý domek na jejich pozemku, a na jehož koupi jsme se podíleli podstatnou částkou. Po rekonstrukci , která si vyžádala náklady ve výši šestimístného čísla, synova manželka zjistila, že nemůže žít s námi v sousedství a tlačí na syna, abychom tento objekt opustili. Před rekonstrukcí jí to nevadilo. Syn se nechce rozvádět a tak je ve dvojím ohni. Otázka zní .V případě našeho odchodu, lze soudní cestou vymáhat navrácení nákladů na rekonstrukci domku? Vše je zdokladováno. Jaké by asi mohlo být rozhodnutí soudu.

Odpovědi
standa

Podle mého názoru je na celém případu nejdůležitější obsah té „ústní dohody“.

Pokud se vám podaří do tohoto obsahu ´umístit´ dohodu o budoucím narovnání, ke kterému by došlo při změně vlastnictví nebo odstěhování ap., tak máte vyhráno.

Ale pochybuji, že se se snachou teď zpětně ´dobrovolně´do­hodnete.

Soudní cestou, tedy ´násilím´ NIC rozumnýho nevymůžete.

Doporučuji, abyste našli nějaký „důvod“ a pokusili se DOHODNOUT…, na vaší straně je fakt, že bydlíte ve svém a nikdo vás nemůže donutit svůj dům opustit. Pokud byste nabídli, že ´odejdete´ ale za jasně stanovených podmínek, třeba by to bylo nějaké řešení.

Nezávidím vám to a přeji hodně štěstí…