Právo a zákony

byl u mě exekutor nic nepolepil jenom si napsal par věci a řekl mi že do tydne přijedou a ještě tu nikdo nebyl daji mi vědět že přijedou nebo ne diky

Nejlepší odpověď
standa

V laické veřejnosti se málo ví, že exekuci lze vykonávat podle dvou základních předpisů:

  1. občanský soudní řád (OSŘ)
  2. exekuční řád

Zatímco při výkonu rozhodnutí dle OSŘ soudní vykonavatel movité věci, které zabavil, resp. pojal do soupisu, zpravidla prozatím ponechává na dosavadním místě, tj. např. v bytě povinného, a tyto věci pouze označí štítky…

Zcela odlišné pravidlo naopak stanoví § 66 odst. 1 exekučního řádu:
„Při provedení exekuce prodejem movitých věcí povinného exekutor vždy, i bez návrhu oprávněného, zajistí movité věci, které sepsal. Zajištěné věci převezme do své úschovy nebo je uloží u vhodného schovatele.“

Z tohoto ustanovení jasně vyplývá, že exekutor je povinen vždy zabavené movité věci odvézt z bytu či jiné místnosti povinného.

Ve vašem případě exekuci neprovádí EXEKUTOR, ale SOUDNÍ VYKONAVATEL a postupoval dle OSŘ.

V tomto případě je velmi pravděpodobné, že vás soudní vykonavatel o své další návštěvě uvědomí předem.