Právník, nebo lékař? Které povolání je prestižnější?

Je mi jasné, že jen těžko lze porovnávat nejvyššího státního zástupce s krajským úředníkem či kardiochirurga s obvoďákem z Horní Dolní. Nejde ani o plat, spíše o prestiž profese jako takové.

Nejlepší odpověď
still

Pro mě lékař. Právníkem může být i úplný hovado či psychopat, který chce vydělávat hodně peněz. Ale lékařem se člověk stává z přesvědčení (tedy alespoň si to myslím).

Další odpovědi
marci1

Pro mě rozhodně lékař. I podle provedeného výzkumu: 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Presti%C5%BE_po­vol%C3%A1n%C3%AD

autacek

Určitě lékař, protože ten aby vystudoval školu, musí skutečně něco umět.

Muffz

Pokud by se bral vrcholový právník a vrcholový doktor, tak bych to řekl nastejno. Oběma nestačí mít školy, musí mít praxi. Jak první, tak druhý musí mít léta praxe pro to, aby byli „někdo“. Lékařů je zase více druhů, určitě má větší prestiž chirurg před obvoďákem. Je to těžké říct.

marci1 – ten výzkum mě pobavil, zdravotní sestra 3. místo, učitel na ZŠ 5. :) . Manažer až 17., i když má většinou pod sebou desítky až stovky zaměstnanců. No aspoň vidíme, na co jdou peníze v ústavu Akademie věd ČR.