misa1986

Právní zastupování – mohu zastupovat někoho z rodiny v občansko-právnímm sporu?

Pokud mám větší právní povědomí než např. tchán nebo kamarád, mohu je zastupovat i když nejsem advokát?
2. Plná moc nemusí být ověřená notářem?
Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Našla jsem v právních poradnách na internetu vzory plné moci, nicméně nikde se o ověření nepíše. A pakliže ano, musí být ověřená notářsky nebo jak? Děkuji.

Nejlepší odpověď
baghira

Ano, na základě plné moci. Plná moc by měla být omezená časově i věcně (to aby si zmocněný nemohl dělat zas tak úplně všechno co chce :) )

Ověřený podpis v zásadě být nemusí, ale záleží na tom, komu se plná moc předkládá – úřady a soudy to požadují. Jak jinak třetí osoba zjistí, že si to třeba zmocněný nepodškrábnul sám?

Ověření podpisu udělá obecní úřad nebo CzechPoint na poště za 30 Kč.

Zdroj: http://smlouvyz­darma.blogspot­.com/2008/03/pln-moc-vzor-ke-staen-zdarma.html

Další odpovědi
Nozdrolomo

Pokud vás zastupováním pověří tak ano.
Plná moc být ověřená musí.