LysoňXXX

právní poradna

Dobrý den, máme problém. Potřebuju vědět, když jsem poslal odpor proti plabnímu příkazu, za jakou dobu se musí k tomu poslat vyjádření k věci samé a v kolikati vyhotovení a k jakému soudu se to posílá. Potřeboval bych vidět vzor. Můžete mi prosím posílat odkazy. Děkuji ZA RADY…

Odpovědi
arygnoc

poučenie by malo byť v samotnom platobnom príkaze.
V opačnom prípade by mal byť neplatný.

Neviem ako teraz, ale ešte pred nejakým časom bola lehota 30 dní na podanie odporu – a v ŇOM (tom odpore) boli uvedené DÔVODY (a nie vyjadrenie, Váš názor nikoho nezaujíma, musíte mať dôvody).
Takže nepodávate odpor ako taký a POTOM dôvody, ale to všetko podávate súčasne. Pokiaľ ste v podanom odpore NEUVIEDLI dôvody, môže byť pokladaný ako bezdôvodný a zamietnutý ako účelový.
Univerzálny vzor v podstate neexistuje.

vaiko

Nějaký vzor a povídání máš zde: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/ke-stazeni/smlouvy-dohody-zaloby-zdarma/vzor-odporu-proti-platebnimu-rozkazu-ke-stazeni-zdarma-online
Ale říkáš že jsi už odpor poslal a kams to poslal když nevíš jakému soudu? Celý proces probíhá u jednoho soudu (okresního) je uveden na plat. příkazu a tam musíš poslat odpor do 15 dnů (dvojmo). POkud nebude zamítnut soud tě pak ještě zřejmě vyzve k písemnému vyjádření a abys připojil důkazy které jsou potřebné před samotným jednámím.