bflmpsvzzz

Jaká jsou pravidla pro stavby plotů poblíž břehu řeky?

Odpovědi
Drap

Plot si můžeš stavět na svém pozemku. Břehy řek by měly být průchodné. a jsou ve správě příslušného povodí.

Mc Merkurion

… v záplavovém území dle územního plánu, podle vodního zákona … i na vysázení keřů u břehu potřebuješ povolení, je potřeba si zjistit,jak je to se záplavovým územím přímo u tebe …
§ 67 Omezení v záplavových územích (2) c) zřizovat oplocení, živé ploty a jiné podobné překážky https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-254 …

Michálek1245

Určitě by měl být zajištěný nějaký přístup vodákům a lidem z toho patřičného povodí kvůli údržbě a tak dále. Takže to je podle mě asi nejzákladnější. No a pak nestavět na cizím pozemku. Co se týče těch samotných plotů, tak nevím, jestli by fungovaly třeba dřevěné ploty, možná bych raději volil klasické pozinkované a poplastované pletivo. :)

bflmpsvzzz

Děkuji za rychlou odpověď. Údajně je potřeba i vyjádření příslušného Povodí, jehož zástupci tvrdí že ploty podél řeky mohou být v případě povodně příčinou zanášení koryta řeky. Neumějí to však opřít o žádný zákonný předpis.