štamgast

Pravidla pro psaní závorek

Jak se v tomhle případě uzavírají závorky?
(ptačí brko, pergamen (z oslí, telecí, jehněčí kůže))
Takhle to je napsané, je to správně? Stačí jen jedna závorka nebo ne?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud chceme do jedněch závorek vložit ještě další uzávorkovaný výraz, bývá vhodné zvolit jiný typ závorek – např. Jan šel do Vršovic (kde bydlel, protože ho Lucie /jeho dlouholetá přítelkyně/ nečekaně opustila)..

Dvě stejné závorky vedle sebe snižují přehlednost textu, proto je výhodnější jedny závorky nahradit pomlčkou, anebo čárkou.

Další odpovědi
Bedy

Takhle to je správně – na konci by měly být dvě závorky.
Případně pro vnitřní závorky lze použít hranaté závorky [] nebo složené {}.
Takže by se to dalo napsat (ptačí brko, pergamen [z oslí, telecí, jehněčí kůže]).

M.

Pokud máš pouze jednu závorku, tak (…), pokud dvě […(…)…] a pokud tři {…[…(…)…]…} .. Jednoduše řečeno.