Pravidla angličtiny

Už jsemse vrátila z ušního. Potřebuji vědět kde se píše "a,, a proč. A taky the a proč

Nejlepší odpověď
Ella

a/an je neurčitý člen:
an se píše po a,e,i,o,u, po samohlásce na začátku slova (např. an elephant)
a se píše u všech slov nezačínajících samohláskou (např. a car)

the je člen určitý – píše a říká se, když myslíte přesně určitou věc, například: Where is the book? Kde je ta kniha? A tím myslíte přesně tu konkrétní, jednu jedinou, nebo jak se zpívá v písničce: we are the world – a všichni ví ,že je to tenhle konkrétní náš svět :)

Další odpovědi
WeeBear

Je to neurčitý člen, v nespisovné, nebo hovorové angličtině jej vůbec nemusíš používat, pokud se ji však učíš, je dobré ji umět.

Jako neurčité členy se v angličtině používá ‚a‘ a ‚an‘

An se píše před podstatným jménem začínajícím na a,e,i,o,u,y: an apple, an elephant

A se píše v ostatních podstatných jménech (a dog, a cat, a girl,..)

The Ti dostatečně rozepsala slečna podemnou. :)