FlAsh_7

Pravidelně cvičím, jím kvalitní stravu, a svaly nerostou. Co mám dělat?

Odpovědi
Ametyst

Cvičení nestačí, musí se posilovat.

elkon

Cvičit jen tak nestačí. Je potřeba používat vhodné cviky na ty správné svaly. Na to existují posilovací zařízení a odborníci, kteří řeknou co a jak.

Gus_Fring

Pokud posiluješ dostatečně tvrdě a stravu máš správnou, tak je možné, že neděláš při posilování tzv. progressive overload. Tedy musíš navyšovat hmotnost, kterou používáš, abys při poslední sérii a při posledním opakování cítil, že víc správných opakování ze sebe nevymáčkneš, ale zase nevypadal na umření. Pokud bys jen navyšoval opakování, tak je to hloupost, svaly by nerostly, zlepšila by se jen výdrž. Takže dělání desítek kliků v řadě v 1 sérii je hloupost, stejně tak jako 50 dřepů se 40 kg na zádech. Prostě si nalož více. Ideální počet sérií pro růst svalů je 3–6 a počet opakování 8–12.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.