beer

Právě jsem sledoval TV Prima,pořad Česko na talíři. Máte pocit,že jsou tyto pořady k něčemu a k čemu vůbec tomto období?

Byl tam recept a příprava jakési omáčky, pod vedením veeeelmi známého kuchaře. Mimo téměř běžných, dostupných surovin ale také x-gramů sušených smržů, x-gramů čerstvých k tomu. Pak obšírný výklad jak osolit vodu při vaření (a jak) těstovin, kolik stupňů, ovšem ale ani slůvko, kde přijít těm nejdůležitějším smržům. Dejme tomu, že snad náhodou sušené někde mermomocí seženu, ale čerstvé? Ani ťuk o tom )) Vždyť smrže sbírá a najde jen málokdo a navíc, jejich výskyt už spoustu let klesá!
Podle mne, ať se děje, co se děje, hlavně sledovanost. Právě proto se praktičnost ztrácí ☹ Nebo je to jinak?

Nejlepší odpověď
anonym

I tyto programové nabídky spadají do „zábavního průmyslu“. Ten je dnes tržní, nebo ještě lépe řečeno „konzumní“. Co zkonzumuje divák, je lhostejné. Tak proč ne smrže, nebo dokonce lanýže?
Přejděte na klasiku a na speciality si zajděte občas do restaurace. Proč se stresovat kvůli televizní nabídce?

Další odpovědi
Robert_PM

Tyto pořady nejsou určeny pro normální lidi.

Damiana

Ale rostou! Jen musíš vědět kde! Nejvíc v Praze a super úlovek budeš mít hlavně v botanické zahradě. 🙂
Pokud Sapík trvá na smržích, nedivím se. Houba je to lahodná, takový je recept a on je profík. Pořád lepší, než aby řekl: Když smrže nemáte, tak tam dejte třeba kedlubnu, ty jsou teď všude.
Tyhle pořady jsou spíš pro inspiraci – něco jako listování kuchařkou. Také nemusím všechno nutně uvařit, ale můžu se mrknout. Jestli jsi ale zarputilý houbolovec, chápu tvé rozhořčení. 🙂
Tady se můžeš pokochat krásným smržem. A pak, že nerostou!
http://www.you­tube.com/watch?v=5H2rQL4­cW4A&feature=y­outube_gdata_pla­yer

arygnoc

nemám TV.
od tej doby, čo začali medzi reklamy vkladať filmy, som ju zrušil.
a neľutujem.