Avatar uživatele
Lenjička

Právě jsem se spálila o troubu. Co s tím, abych to vyléčila co nejdříve?

namazat, namočit? zchladit? nachat být?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, dědapetr před 4638 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Velice účinnou léčbou, kterou může pacient sám ihned započít, je chladit místo poškození čistou vodu či fyziologickým roztokem. Důležité je, aby pacient takto chladil poškozenou oblast alespoň 3–4 hodiny. Pak se ošetří antiseptickými prostředky apod.

http://nemoci­.vitalion.cz/po­paleniny/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Aloe vera – mit doma kaktus. Ted s tim sice nic moc neudelate (muzete se ridit radou dedypetra), ale pro priste bych si ho rozhodne koupil. Uz parkrat se mi to take stalo – a diky jeho stave jsem to mel do druheho dne vylecene! Skutecne funguje naprosto zazracne, az jsem koulel oci.
Doplňuji:
Prvni chvilku to nedela nic, pak to docela boli (ci spise stipe) – pak to dalsi dve hodky obcas stipne a pak jsem to uz necitil, jen, kdyz jsem se toho dotknul nebo pohnul vice s prstem. Druhy den jsem tam mel sice viditelnou pamatku, ale uz to naprosto nebolelo.

Je to sakra poznat – ted jsem se onehdy spalil znovu a mene a nemel jsem ho doma a hojici proces se prodlouzil o cely dalsi den.

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kamila44444

musíte to chladit a nebo si můžete i koupit mastičku na spáleniny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ale chtela jsem spis napsat ( i pro ostatni) pokud se stane nejaka takova nehoda doma, je dobre na to natrit plnotucnou hortici a nechat to do te doby, nez to zaschne (je to od me babicky). Ja to tak delam, treba si pamatuju mamku, jak si na nohu vylila varici olej, hned na to soupla tu hortici, nema tam zadnou jizvu ani flek (a to to mela pres pulku stehna).

Zdroj: http://www.baby-cafe.cz/modules­.php?name=Forum­s&file=viewto­pic&t=23334

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Někde jsem četl,že prý hodně pomáhá zasypání moukou.Prý na to přišli vojáci ve Vietnamu.Popálené vojáky neměli jak a čím v poli ošetřit,měli tam nějakým nedopatřením mouku a tou je posypali.Prý se to rychle zahojilo bez následků,nebyly jizvy a utišila se bolest.Prý to pak někdo používal s úspěchem i v USA.To by byla první dobrá věc,co z Američanů vylezla,ale zatím jsem to nevyzkoušel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Stříkejte na to Panthenol, dokud se to úplně nezahojí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek