Domka

Pravda o kastraci?Jaká je cena?

Dobrý den,mám venku 8 měsíčního kocourka na noc si ho beru do bytu.Mám starch že jednou vyjdu ven a on tam nebude.Je pravda že vykastrovaní kocouři se drží u domu?Jaké je cena kastrace?

Nejlepší odpověď
mosoj

První kocourek byl nevykastrovaný, když to na něj přišlo toulal se, ale určitě každý den přišel domů se najíst. Měl naprostou svobodu.
Roztrhali ho psi.

Druhá byla kočička také nevykastrovaná. Měli jsme ji od koťátka. Zavírali jsme ji na noc, ale když to na ní přišlo nebyla k udržení a to ji nebyl ani rok. Přejelo ji auto.

Třetí je kocourek vykastrovaný. Hodnější a věrnější stvoření neznám. Přes den má svobodu, na noc ho zavíráme. Když nejsme doma tak ne. Máme ho čtvrtý rok. Netoulá se drží se v okolí chalupy a na zavolání přijde.
Když jedem pryč, čeká nás před garáží až přijedem. Jde s námi domů a již se ani nehne.
Je šťastný že je s námi.

Důležité je, nechat ho vykastrovat až tak ke konci prvního roku. Pokud ho necháte vykastrovat dříve, ovlivní to je jeho růst a on tak nějak zakrsne.

Další odpovědi
GM

Za kastraci kocoura jsem platila cca 250,–, za kočku asi 1000,– Kč. Jestli se drží u domu nevím,mám ho v bytě. Ale u domu na chalupě se drží i nevykastrovaní kocouři, asi proto, že tam mají svoji maminku a babičku.