Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/381323-kvuli-rudym-trenkam-nad-hradem-padla-prvni-hlava-skoncil-sef-ochrany-prezidenta.html

lexx, tím únorem tě doma strašili, nebo jsi to slyšel ve školce?

Nejlepší odpověď
lexx

Lahny, říká Ti něco Vítězný únor 1948 ? násilné zestátnění průmyslu a kolektivizace zemědělství ? kdo odmítl bolševický diktát po sovětském vzoru šel k útvarům PTP, do uranových dolů, s celou rodinou do lágru apod.

Další odpovědi
radanek1

Přesně tak, pravda a láska sice dnes nevítězí, ale to není důvod vracet se k časům minulým (které se neosvědčili snad nikde ve východní evropě)

led

Bez ohľadu na heslo „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“, ktoré, žiaľ, najviac volali tí, čo viacej smerovali k tej „lži a nenávisti“, aj keď sa prikrývali „pravdou a láskou“, v tejto afére, či recesii bolo ukázané, že jednotka útvaru ochrany štátnych predstaviteľov si neplní dôsledne svoje povinnosti. Logicky to stálo z titulu zodpovednosti „hlavu“ veliteľa ochrany. Veď, ako sa v stráženom objekte mohol pohybovať a aj splniť misiu „záškodník“ aj s pomocníkmi, bez toho aby ho stráž zbadala. Nehovorím o tých panáčikoch v slávnostných uniformách a vyblýskanými puškami, tí sú tam naozaj hlavne pre parádu a turistov…, ale hovorím o tých v civile s odznakom na klope a o tých nevidených v maskáčoch. Zjavne odvolaný nebude len veliteľ ochrany, ale aj ďalší zo zodpovedných. Toto ale nemá nič spoločného s heslom, ale len o plnení si pracovných povinností.
PS.
Touto mixnutou otázkom mi pripadáte ako trhovník, ktorý všetky druhy dobrých i hnilých jablk, hrušiek a ďalších zmiešal do jedného pytla a predával ovocie. To, že sa potom hodilo už len na kompost ticho zamlčal. Ale človek je raz taký, aj keď ""Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí", aj tak sa nechá ďalej klamať.

anonym

Tak tomuto heslu nevěř.Dokud bude na svobodě Klaus a všichni co rozkradli majetek českému lidu, který to za 40 let vybudoval, a nevrátí tento majetek zpět, TAK TOTO HESLO PLATIT NEBUDE.
Tento článek není o pravdě a lásce, ale je a jen o ochraně našeho Hradu.

gecco

Já v tom článku čtu, že zvítězil rozum nad lemplem v ostraze…
😉

simir7

Dnes vítězí USA,uprchlická krize je začátek 3.světové války,jste bezpečnějští než dřív?

anonym

lexx
Ano, řīká.Ale proč byla lidem ukradena práce, stavby, které postavili v akci ZET a kde pracovali ZADARMO ke svému prospěchu či zvelebení obce.
V naší obci jsme koncem sedmdesátých let postavili ZADARMO vodovod (ukraden v privatizaci), abychom měli svoji vodu, přistavěli k hospodě ZADARMO tělocvičnu a zmodernizoval hospodu( splachovací záchody, vodovod......opět ukradeno v privatizaci) atd.A nenī to jen v naší obci, ale ve stovkách dalších.
Až nám ti, co to zprivatizovali zaplatí za pràci, tak pak nebudu mluvit o zlodějině.

anonym

V akci Zet se především kradlo!!

gecco

Lahny – tu práci ti ukradli komunisté, kteří ti i lhali, že nevzdělaný dělník je ´pánem světa´…
😁
A taky to můžeš brát jako daň zato, že titíž komunisté (a i za tvého ´potlesku´) třeba tu hospodu ukradli původnímu majiteli – jó, zločiny je třeba trestat…
😁

anonym

gecco
Nepochopil jsi to.MY jsme něco postavili ,ale ti co to zprivatizovali zaplatili (a ještě pod cenou) pouze cenu objektu, která by byla v přīkladě zaplacení práce všem kdo tam pracovali DALEKO vyšší).
A když ukradli komunisti lidem majetky, TAK VŠECHNO ZŮSTALO V REPUBLICE, pole, fabriky apod.A lidí tam pracovali a měli práci.
Privatizátoři to ani nezaplatili ( viz zkrachovalé banky a neplacené úvěry), prachy si ulili do zahraničí a český člověk přišel o práci).

gecco

Obávám se, Lahny, že jsi to nepochopil spíše ty – za bývalého režimu jsi na základě lží věnoval svou práci – ale to ti nedává žádná práva na vybudovaný majetek…
Pokud jsi měl informace o podhodnocení kupní ceny privatizovaných objektů, měl jsi podat trestní oznámení – takto si jen ´vyléváš žluč´ (navíc pláčeš na úplně jiným hřbitově, nejen na nesprávném hrobě)…
___
A pokud se domníváš, že komunisté nechali vše v republice, tak si najdi třeba to, za kolik byla prodána licence na výrobu kontaktních čoček – komunisté byli tak mizerní hospodáři, že i přesto, že vše ukradli, nedokázali ekonomicky přežít – pokud to nevidíš nebo nejsi ochoten přiznat, je mi tě docela líto…

talka

SOUHLAS!!!

anonym

Lahny, kdysi jsme se bavili o tom, že jsi neviděl, že by nějaký podnik nabízel byty, ale dva jsem ti našel jen z Pelhřimovska: http://upcr.cz/vol­ne-misto-9441160739

http://upcr.cz/vol­ne-misto-9390750712

anonym

Barbakan
Za 25 let od revoluce pouze dva? Nenech se vysmát.Než jsem se přistěhoval do této vesnice, tak v městečku kde jsem bydle byly 3!!! fabriky a KAŽDÁ pro svē zaměstnance postavila panelák pro 24 rodin.
V této vesnici postavilo družstvo 3 řadovky, každá pro 6 rodin a ve městë kam jsem pak dojížděl za prací bylo 6 fabrika a KAŽDÁ stavěla paneláky.Od r.1970 bylo postaveno celkem 10!!! paneláků pro 250 rodin.
A to jsem vyjmenoval jen tři místa ve svém okolí.A ty mně budeš přesvědčovat o dvou místech za 25 let.
A to jsem ještě nejmenoval Trutnov, kde třeba Východočeské doly postavily celē sīdliště jen pro horníky.

anonym

Lahny, ty čteš mezi řádky. Psal jsem, že jsou to jenom dva z Pelhřimovska, a takových nabídek bude v celé republice nespočet. Kdybys hledal práci po celé republice, našel bys i nabídky s bytem, ale jak vidět, ty jsi spokojený i s tím, co máš.

gecco

No jo – člověče, ale jak je teda možné, že tehdy byl neuvěřitelný nedostatek bytů, do pořadníků byla zapisována nemluvňata, běžné bylo soužití více generací ve třípokojovém bytě…
😁
Jójo – to se to tehdy žilo…
😁

anonym

gecco, to píšeš o Praze, nebo o celorepublikovým nedostatkem bytů za komančů?!

gecco

Celou republiku jsem tehdy nesledoval – takže třeba Valašsko, Blanensko, Brno…
😉

anonym

Měls zkusit Opavsko, Karvinsko, Ostravsko, tam bylo bytů i pro Lahny-ho:-)

gecco

Jo jo…
To vím, kámoška měla v ´86 sama pro sebe – jako studentka, v Kurvinej třípokoják…
Sice se semtam třepal (poddolované území), ale bydlela…
😉

anonym

… a dnes se nájemníci třepou před panem domácím. 🙂