Avatar uživatele
Zlatý

Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí?

http://www.novinky.cz/…
============================== =========
lexx, tím únorem tě doma strašili, nebo jsi to slyšel ve školce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Lahny, říká Ti něco Vítězný únor 1948 ? násilné zestátnění průmyslu a kolektivizace zemědělství ? kdo odmítl bolševický diktát po sovětském vzoru šel k útvarům PTP, do uranových dolů, s celou rodinou do lágru apod.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Přesně tak, pravda a láska sice dnes nevítězí, ale to není důvod vracet se k časům minulým (které se neosvědčili snad nikde ve východní evropě)


Avatar uživatele
Zlatý

Bez ohľadu na heslo "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí", ktoré, žiaľ, najviac volali tí, čo viacej smerovali k tej "lži a nenávisti", aj keď sa prikrývali "pravdou a láskou", v tejto afére, či recesii bolo ukázané, že jednotka útvaru ochrany štátnych predstaviteľov si neplní dôsledne svoje povinnosti. Logicky to stálo z titulu zodpovednosti "hlavu" veliteľa ochrany. Veď, ako sa v stráženom objekte mohol pohybovať a aj splniť misiu "záškodník" aj s pomocníkmi, bez toho aby ho stráž zbadala. Nehovorím o tých panáčikoch v slávnostných uniformách a vyblýskanými puškami, tí sú tam naozaj hlavne pre parádu a turistov..., ale hovorím o tých v civile s odznakom na klope a o tých nevidených v maskáčoch. Zjavne odvolaný nebude len veliteľ ochrany, ale aj ďalší zo zodpovedných. Toto ale nemá nič spoločného s heslom, ale len o plnení si pracovných povinností.
PS.
Touto mixnutou otázkom mi pripadáte ako trhovník, ktorý všetky druhy dobrých i hnilých jablk, hrušiek a ďalších zmiešal do jedného pytla a predával ovocie. To, že sa potom hodilo už len na kompost ticho zamlčal. Ale človek je raz taký, aj keď ""Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí", aj tak sa nechá ďalej klamať.


Avatar uživatele

Tak tomuto heslu nevěř.Dokud bude na svobodě Klaus a všichni co rozkradli majetek českému lidu, který to za 40 let vybudoval, a nevrátí tento majetek zpět, TAK TOTO HESLO PLATIT NEBUDE.
Tento článek není o pravdě a lásce, ale je a jen o ochraně našeho Hradu.


Avatar uživatele
Zlatý

Já v tom článku čtu, že zvítězil rozum nad lemplem v ostraze...
;-)


Avatar uživatele
Pokročilý

Dnes vítězí USA,uprchlická krize je začátek 3.světové války,jste bezpečnějští než dřív?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

lexx
Ano, řīká.Ale proč byla lidem ukradena práce, stavby, které postavili v akci ZET a kde pracovali ZADARMO ke svému prospěchu či zvelebení obce.
V naší obci jsme koncem sedmdesátých let postavili ZADARMO vodovod (ukraden v privatizaci), abychom měli svoji vodu, přistavěli k hospodě ZADARMO tělocvičnu a zmodernizoval hospodu( splachovací záchody, vodovod......opět ukradeno v privatizaci) atd.A nenī to jen v naší obci, ale ve stovkách dalších.
Až nám ti, co to zprivatizovali zaplatí za pràci, tak pak nebudu mluvit o zlodějině.

Avatar uživatele

anonym

V akci Zet se především kradlo!!

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Lahny - tu práci ti ukradli komunisté, kteří ti i lhali, že nevzdělaný dělník je ´pánem světa´...
:-DDD
A taky to můžeš brát jako daň zato, že titíž komunisté (a i za tvého ´potlesku´) třeba tu hospodu ukradli původnímu majiteli - jó, zločiny je třeba trestat...
:-DDD

Avatar uživatele

anonym

gecco
Nepochopil jsi to.MY jsme něco postavili ,ale ti co to zprivatizovali zaplatili (a ještě pod cenou) pouze cenu objektu, která by byla v přīkladě zaplacení práce všem kdo tam pracovali DALEKO vyšší).
A když ukradli komunisti lidem majetky, TAK VŠECHNO ZŮSTALO V REPUBLICE, pole, fabriky apod.A lidí tam pracovali a měli práci.
Privatizátoři to ani nezaplatili ( viz zkrachovalé banky a neplacené úvěry), prachy si ulili do zahraničí a český člověk přišel o práci).

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Obávám se, Lahny, že jsi to nepochopil spíše ty - za bývalého režimu jsi na základě lží věnoval svou práci - ale to ti nedává žádná práva na vybudovaný majetek...
Pokud jsi měl informace o podhodnocení kupní ceny privatizovaných objektů, měl jsi podat trestní oznámení - takto si jen ´vyléváš žluč´ (navíc pláčeš na úplně jiným hřbitově, nejen na nesprávném hrobě)...
___
A pokud se domníváš, že komunisté nechali vše v republice, tak si najdi třeba to, za kolik byla prodána licence na výrobu kontaktních čoček - komunisté byli tak mizerní hospodáři, že i přesto, že vše ukradli, nedokázali ekonomicky přežít - pokud to nevidíš nebo nejsi ochoten přiznat, je mi tě docela líto...

Avatar uživatele
Bronzový

talka

SOUHLAS!!!

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Lahny, kdysi jsme se bavili o tom, že jsi neviděl, že by nějaký podnik nabízel byty, ale dva jsem ti našel jen z Pelhřimovska: http://upcr.cz/…

http://upcr.cz/…

Avatar uživatele

anonym

Barbakan
Za 25 let od revoluce pouze dva? Nenech se vysmát.Než jsem se přistěhoval do této vesnice, tak v městečku kde jsem bydle byly 3!!! fabriky a KAŽDÁ pro svē zaměstnance postavila panelák pro 24 rodin.
V této vesnici postavilo družstvo 3 řadovky, každá pro 6 rodin a ve městë kam jsem pak dojížděl za prací bylo 6 fabrika a KAŽDÁ stavěla paneláky.Od r.1970 bylo postaveno celkem 10!!! paneláků pro 250 rodin.
A to jsem vyjmenoval jen tři místa ve svém okolí.A ty mně budeš přesvědčovat o dvou místech za 25 let.
A to jsem ještě nejmenoval Trutnov, kde třeba Východočeské doly postavily celē sīdliště jen pro horníky.

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Lahny, ty čteš mezi řádky. Psal jsem, že jsou to jenom dva z Pelhřimovska, a takových nabídek bude v celé republice nespočet. Kdybys hledal práci po celé republice, našel bys i nabídky s bytem, ale jak vidět, ty jsi spokojený i s tím, co máš.

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

No jo - člověče, ale jak je teda možné, že tehdy byl neuvěřitelný nedostatek bytů, do pořadníků byla zapisována nemluvňata, běžné bylo soužití více generací ve třípokojovém bytě...
:-DDD
Jójo - to se to tehdy žilo...
:-DDD

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

gecco, to píšeš o Praze, nebo o celorepublikovým nedostatkem bytů za komančů?!

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Celou republiku jsem tehdy nesledoval - takže třeba Valašsko, Blanensko, Brno...
;-)

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Měls zkusit Opavsko, Karvinsko, Ostravsko, tam bylo bytů i pro Lahny-ho:-)

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Jo jo...
To vím, kámoška měla v ´86 sama pro sebe - jako studentka, v Kurvinej třípokoják...
Sice se semtam třepal (poddolované území), ale bydlela...
;-)

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

... a dnes se nájemníci třepou před panem domácím. :-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.