pavlo0113

Práva chrání zvířata ,proč nechrání lidstvo zadlužené , které si sahá v zofalství na život.

Doplňuji:
ano máte pravdu , ale žvíře ,které žije v rezervaci
nemůžeme , bez ničeho nic hodit do volné přírody mezi
dravce . nepřežili by ani jeden den a měli by to hnet za
sebou . jenže lidé po pádu komunismu jsou vypuštěni
mezi dravce na ,které nebyli jako ty zvířata v rezervaci
připraveni mnoho z nás je naučeno jen neumorně pracovat.
a nejsme zvyklí na to ,že ze zadu příjde dravec a zahryzne
se naší neopatrnosti do krku a saje . zvířata chráníme,
aby se jim nic takového nestalo , ale ty negramotné
občany ty slabší kusi necháme tak nic.
se neděje pozbírali jim majetky vydřené jejich rodiči.
rozpadli se jim rodiny a chrání je někdo ? do zvířat
a jejích začlenění do divočiny se vkládají nehorázné
peníze , ale do lidí pohozených kapitalismu se nic
nevkládá jen se čeká až je dravec sežere .

Nejlepší odpověď
kapka

Protože zvířata si sama pomoci neumí, člověk jim ubližuje nebo se přičiňuje o to, že jsou některé druhy na vyhynutí, pak je správné, že jsou jiní lidé, kteří se tomu snaží zabránit.

Do dluhů se dostane většina /netvrdím, že naprosto všichni/ lidí díky vlastní nezodpovědnosti. Ale mají možnost situaci nějak řešit, jsou organizace, které jim i zdarma poradí, co dělat.

Sáhnout si na život je krajní varianta a asi záleží na celkové psychice člověka, jestli to udělá. Jsou státy, kde mnoho lidí umírá hlady, na nemoci nebo žijí v podmínkách, které by pro nás byly nepředstavitelné, strádají psychicky a život si kvůli tomu neberou. U nás nikdo hlady neumírá, každý má možnost dostat určitou pomoc, i ti bezdomovci. Pokud pomoc odmítají nebo nejsou ochotni dodržet aspoň minimální nastavená pravidla, pak se pomoci dobrovolně vzdávají.

Otázka je hodně obecná. Máte na mysli nějaký konkrétní případ?

kapka

Aha, takhle to myslíte. To je ale dost složité téma a dá se na něj pohlížet z víc úhlů. Je pravda, že po revoluci tady nastala celkem džungle, lidi do ní byli vypuštěni a starejte se. To už nikdo nevrátí. Třeba mám malou fantazii, ale ani si neumím moc dobře představit, jak by to mělo probíhat jinak. Že bychom se třeba nějak předem připravovali na svobodu? Nejdřív bychom se v ní naučili žít a pak bychom teprve udělali revoluci? To si nějak neumím představit. Když budete chtít vypustit lva, který zná jen kus masa, co mu každý den ve stejnou dobu přinesou až pod nos, do volné přírody, musíte ho nejdřív naučit lovit, to může dost dlouho trvat. Nakonec se to naučí. Vypustíte ho a stejně nemáte jistotu, jestli přežije, jestli se zapojí do nějaké smečky, jaké postavení si tam vybojuje. Cílem je, pokud se v zoo namnoží dost jedinců, vypouštět je do volné přírody, protože tam patří. Není cílem hromadit zvířata v zoo a tam je chránit před vším zlem světa. Ani lidi nemůžete ochránit před vším, dát jim sice určité jistoty, ale říkat jim, co můžou a co nemůžou dělat, zase by nebyli spokojení, jako nebyli před revolucí. Po revoluci jsou zase nespokojení, protože to šlo z extrému do extrému, spousta lidí si s tím neví rady, což úplně chápu. Určitá pomoc tu ale je, pro lidi, co tápou jsou různé organizace, které se jim snaží pomáhat. Ale ví se o nich dost? Pracují efektivně? Mají dost prostředků na svoji činnost? Jsou dobré zákony? Jdou peníze tam, kam mají nebo končí zbytečně někde v tunelu? Zvířatům je neberte, to není řešení.

aramah

Příspěvek smazán administrátorem.

aramah

Příspěvek smazán administrátorem.