Fallen Angel

Praskliny podél oken – jak to opravit?

Dobrý den,
v létě nám dělali nová okna. Po čase nám kolem oken začala praskat zeď – praskliny jsou mezi rámem okna a zdí. Je to zřejmě i kvůli tomu, jak pruží barák v rámci teplo/zima. Zkoušeli jsme to dozdít, doštukovat i dosádrovat, ale vždy to praskne zmovu, nebo ta dodělávka celá vypadne. Mohl byste mi s tím někdo poradit? Napadl mě nějaký bílý silikon – ten by pružil. Dále váhám, jestli to máme opravovat teď, nebo to ještě přes zimu nechat a opravit to až příští rok v létě. Předem děkuji za všemožné rady.

Nejlepší odpověď
mosoj

Vymázni to obyčejným akrylovým tmelem. Dělají se různé barvy a je to v tomto případě běžná praxe. Můžeš i tím silikonem, ale mezi zeď a okno je lepší ten akryl. Tam musí být něco pružného okna vlivem teploty mění svůj rozměr a měnit stále budou. Pravdou je, že to měli udělat fachmani.

Další odpovědi
gecco

Nic neopravuj – ale reklamuj…
Standardní záruka na stavební práce je 5 let – proč bys měla řešit problém, který není tvůj?
😉

anonym

gecco, teď už je na reklamaci pozdě, když už se v tom vrtali. Kdo teď dokáže, že závada byla způsobená firmou?!