zjentek

Práskalo by se a bonzovalo, kdyby nebyla bída a hlad?

Konkrétně kdyby nebylo možno nabídnout občanům lepší životní podmínku. Práskalo by se na sebe i pak? 🤷‍♂️

@jirkaf, tak například starousedlíci/sou­sedé na venkově na Ukrajině za nějakou tu almužnu či polévku bonzují, kam se ukryli mladí chlapci před odvodem k milicím 🤷‍♂️
Ale je to jen příklad, u nás bylo totéž například nedávno „za kovidu“ a ani nebylo třeba čecháčkům nalévat a to ani polévku 🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, došlo by i nárůstu kriminality, loupeže, vraždy a podobné věci.

Další odpovědi
jirka F

Jako myslíš na policii ČR že se chodí práskat a bonzovat nebo myslíš zdejší práskače a bonzáky? Jinak k dotazu myslím si že by se nic nezměnilo i kdyby nebyla bída a hlad.

aliendrone

Nepochybně ANO! Tuhle záhadu jsem nikdy skutečně nepochopil, ale beru to jako hotovou věc. Ostantně je DOSt věcí, které nechápu. Chápal jsem bonzování (coby mlaďas), když třeba vrchnost vypsala odměnu a z toho jsem vždy vycházel. Prachy UMÍ dělat divy, ženská roztáhne nohy, chlap prodá nejlepšího kamaráda – nic nového. O to větší byl pro mě šok, když jsem později zjistil, že NAPROSTÁ VĚTŠINA udavačů „pracuje“ ZDARMA, „pro radost“! :o :(

Velmi tragikomické na tom je, že se takoví lidé nezřídka veřejně chválí, dávají za příklad a dokonce SAMI VĚŘÍ, že jednají správně. A jako vrchol toho vidím to, že mi takoví zparchantělí šmejdi kritizují MŮJ žebříček hodnot a prohlašují ho (slušně řečeno) za pochybený. :o :(

jirka F

Heuréka otázka je zpět 👍

zjentek

Drape no já byl odjakživa přesvědčen, že vysoká životní úroveň vede jen k nárůstu kriminality. Jen mně přesvědčení potvrzuješ 🤷‍♂️

S těmi „s vysokou úrovní“ by se jistě mělo přestat jednat jako v bavlnce. NEJVYŠŠÍ ČAS!