jjsemtujak

Prasečí chřipka

Proč je prasečí chřipka smrtelná?Proč na ni umírají lidi?Vždyť příznaky nejsou tak hrozné.

Odpovědi
Nuk nuk

Je obecně známo, že na klasickou chřipku umírá více lidí, než na prasečí a podobně chřipky.

Nicméně důvodem je imunita. Klasickou chřipku naše tělo v podstatě zná a pokud není oslabené nějakou jinou nemocí, antibiotiky nebo z jiných důvodů, klasická chřipka proběhne a za týden je nemocný fit. Prasečí chřipka je pro náš organizmus nová a neznámá, je tedy těžší se s ní „poprat“.
Na druhou stranu i na ní umírají lidé, kteří už před nakažením byli nějak závažně oslabení.