afro.minerva

Praní prádla

V naší prádelně máme udělaný na podlaze spád. Tím pádem není možné nikam postavit pračku do úplné roviny. Je z boku plněná. Musí být vypodložená. Nemám možnost ji nikam jinam postavit. Musí být v prádelně. Jde o to, že z tohoto důvodu nemůžu prát třeba napůl plnou pračku. Vždycky se jinak při odstřeďování pohne a mnohdy spade a bouchá do zdi. Moje černé, červené nebo oranžové prádlo většinou barví a není každé barvy tolik, aby naplnilo celý pětikilový buben pračky. Při praní s Whooleitem (omlouvám se jestli se to tak nepíše) by se navzájem obarvit brevné prádlo nemělo. Tento prostředek je ale docela drahý. Dalo by se ho dát do praní jenom malé mnoužství a přidat k tomu běžný prací prášek, aniž by hrozilo vzájemné obarvení prádla? Aby jsem ho nemusela kupovat tak často?

Nejlepší odpověď
Michal

Na zem je potřeba vyrobit něco jako podlážku,nelépe se to dělá z přepravky,pokud ji seženete,pánové by měli vědět o co se jedná.Tudíž bude stát pračka celou plochou na „zemi“.Potom budete ptát i jedno triko bez problémů. Na prádlo používejte prášek na který jste zvyklá a Vanish.A to je vše.Domnívám se,že ostatní prostředky tahají lidem peníze z kapes.

Další odpovědi
katany007

Na tu vypodloženou zem, nebo nohy od pračky by pomohla guma,, silnější,, . Odpruží pračku, která potom nebude tolik skákata klouzat. Jinak s barevností prádla, stačí přidat ocet do pracího prášku a ten zamezí barvení a díky máchání a odstředění ocet zmizý a nedochází k zápachu a obarvení.

Zdroj: Zkušenost mé mámy a babičky.