Avatar uživatele
Kelt

Přáli byste si žít v takovém světě aspoň chvíli?

Představte si svět, respektive vaše okolí, kdy je všechno ideální. Jste nadšeni prací, kterou děláte, s nikým se nehádáte, v obchodech máte zboží, které chcete, nikdo vás neotravuje kvůli blbosti. Doma všechno klape, ideální partner, respektive děti. Volný čas trávíte dle potřeby, ale přitom se nenudíte. Brali byste to, nebo raději realitu? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 3010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Takový ideál je, v samé podstatě myšlenky, nesmyslný…
😉
Není v povaze běžného člověka, aby byl spokojen s tím, co má (jinak by taky vývoj jedince i druhu ustrnul) – takže by chtěl ještě ´ideálnější´ svět a tím by se dostal do běžné (naší) reality…
__
Případně si zkus porovnat ´chtění´ současné reality vůči světu mnohem horšímu (který také reálně existuje) – žádná práce, žádné zboží, žádný patrner…
Nebo – válka, hlad, mrtvý partner…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

On to má někdo jinak? Mně se zdá, že popisuješ úplně běžný nudný život, který se nevyskytuje* nijak zřídka.
Naopak by to chtělo nějaký dobrodružství či jednoduše více smyslu žít (ten ti v tvé „fikci“ utekl), z tebou popisovanýho se člověk rychle unaví a pak, jak říkám- je to zatracená nuda!

*Evropa, vyspělý svět.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Raději realitu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vlk.1408

Tak v takovém světě žiji, protože nevidím svoje okolí černě. Jasně taky bych si mohla stěžovat, ale na co, že. Mně stačí, že se ráno probudím.. Práce mě baví i když neberu desetitisíce. S lidmi se nehádám, a i k těm, co mají zrovna špatný den (nebo jsou takoví pořád) se chovám hezky. Pokud by to nepomohlo, tak raději odejdu, než bych se hádala. V obchodem nenajdu vždy to, co chci, ale najdu tam tedy něco jiného. Že bych chtěla jahodový jogurt a není? Tak si vezmu borůvkový, no. Ne, mě vážně nikdo neotravuje s blbostma a jak můžu, tak pomůžu. Doma to klape i když ideálně partner je tak v romantických příbězích a ty nežeru. Volný čas trávím třeba i tím, co mě nebaví, protože je toho třeba, ale postavím se k tomu čelem a pustím se do toho. Přitom si třeba zpívám a ono to rychle uteče. A co je to nuda? Tu neznám! Takže raději beru realitu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

ak by to bol iný svet, ten svet by bola realita......

naštudujte si pojmy a dojmy

inak k otázke: áno, jasné že lepší svet by bol lepší…a ked sa doňho narodíte, nič iné ani nepoznáte

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jamar28

Samozřejmě, že bych to bral.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Já bych to bral.

Jinak bych chtěl říct, že slovo je ideální je pro vědce a vynálezce sprosté slovo. Kdyby bylo všechno dokonalé, nebylo by co zlepšovat a vývoj by se zastavil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Já to tak mám, ty né? Máš nějaké problémy?

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek