jirka F

Ne

Podle táty to nebyla dobrá doba.

led

Ano

komunizmu?
Chcem poznať, čo je to komunizmus, ktorý ešte nikto z nás starších než 30 rokov nezažil. Aj tí mladší ho poznajú len z rozprávania

„Návrat do komunizmu“… Akého komunizmu?
Veď táto politická etapa spoločnosti ešte nikde nikdy (na Zemi) nebola. Prechodné štádium od feudalizmu cez kapitalizmus ku komunizmu boli ľudová demokracia a socializmus, aj so svojimi podmnožinami. Ale ku koncu XX. storočia sa tento vývoj v prevažnom množstve štátov zvrátil pokusom o návrat ku klasickému kapitalizmu cez „ekonomický pirátizmus“ súčasná etapa spoločensko-politických zriadení vo svete.

Dodatok:

Anketa je chybná, napriek možnostiam vložiť 6 anketných možností, neumožňuje vlastnú názorovú odpoveď. Rovnako pri takzvaných komunálnych a parlamentných voľbách, či referendách s predpísanou odpoveďou ano/nie, odpovede na takúto otázku (aj túto) sú nedôveryhodné.
Preto považujte označenie mojej len ako jediný spôsob ako odpovedať na vašu otázku svojim pohľadom.
Samotná otázka s týmito 4 predpísanými odpoveďami je hrubo zavádzajúca.
Než vložíte anketnú otázku, premýšľajte aj o odpovediach.

plebs

V roce 1960 president Novotný, socialismus zvítězil a nová Ústava – s hromažďujeme síly na přechod ke komunismu, ovšem tato iluze byla přerušena v roce 1968 blouzněním soudruha Dubčeka a nastal čas normalizace.
V roce 1960 nás navštívil revolucionář+

V roce 1960 sdělil president Novotný, socialismus zvítězil nová Ústava mimo jiné uvedla, shromažďujeme síly na přechod ke komunismu dokonce jedna žhavá soudružka / prostořeká / komunismus bude vybudován v roce 1975. Iluze byla skončena v roce 1968 blouzněním soudruha Dubčeka a nastal čas normalizace.
Také v roce 1960 přijel revolucionář Che Guevara a dohodl dodávku zbraní na Kubu proti nepřátelům z USA nyní naším nejlepším přátelům.

plebs

Dovoluji si požádat o smazání prvního příspěvku.
Děkuji

led

plebs, to sa hanbíte za svoj zmýlený pohľad?

Podľa pravidiel tejto stránky právo skryť/odstrániť príspevok v diskusii má len administrátor.
Preto,
1 – než napíšete svoj diskusný príspevok, premyslite si ho a pred potvrdením „odeslat“ ešte aspoň raz prečítajte.
2 – ak chcete odstrániť svoj diskusný príspevok napíšte email adminovi. kontakt je dole
napriek tomu ho zopakujem https://www.od­povedi.cz/kon­takt