bolak

Prak jako střelná zbraň – co na to zákon?

O praku se hovoří jako o střelné zbrani, ale je to nějak ošetřeno v zákoníku? Může policajt zastřelit třeba dítě a pak se hájit tím že v dané situaci reagoval adekvátně a použil přiměřenou sílu, jelikož dítě na něj mířilo střelnou zbraní?

Nejlepší odpověď
Drap

To neni přiměřená ochrana.Tak by se asi hájit nemohl.

Další odpovědi
huxa

přesné znění zákona neznám, ale dle mých informací a zkušeností se to nepočítá za střelnou zbraň-nepotřebuješ dokonce ani zbrojní průkaz (kamarád, když byl už hodně napitý namísto slovního spojení zbrojní pas říkal zbrojní prak :D ). Existují jisté praky, které jsou až od 18ti let, tak jako kuše a luky.
V naší zemi naštěstí nejsou policisté, kteří by stříleli do dětí a ani adolescentů-toto bejvávalo před 30 lety.
Mám zkušenosti s normálním prakem, kovovým, který se ti zapře o ruku a i puškami a pistoli. S M9, malorážkou, apod. se člověk naučí vcelku slušně střílet během prvního zásobníku, s prakem musíš celé roky trénovat, aby sis propočítal, jak se daný kamínek bude pohybovat a jak jej vystřelit, ovšem s tím kovovým prakem střílet například matičky nebo kuličky z velkých ložisek je o něco lehčí a s tím někoho trefit do hlavy, no, lebku mu minimálně poškodíš, s pár zkušenostmi ho i zabiješ stejně jako s pistolí, ale v naší zemi takových expertů moc neni-typuji, že by se dali spočítat v řádech desítek

bolak

Srap: Ale střelná zbraň je střelná zbraň, proto se ptám jestli je to nějak v „knize mouder“ ošetřeno. Navíc by mu moch třeba vystřelit oko. Dneska už je možný prakticky cokoliv, četl jsi včera noviny, víž že na Slovensku zabili nějakou holku sněhovou koulí?

bolak

*Drap: -||-