martindr

Prahou vede dálnice D1. Může se tam jet 130 km/h?

A na silnici pro motorová vozidla 90km/h?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Po dálnici v obci nejvýše 80 km/hod.
Copak tě učili v autoškole?

Další odpovědi
cukrar

Martine, v obci na dálnici je povolena 80km rychlost desítky let.
Takže nesmíte po Praze jezdit 130!
krásný víkend.

brillant

Viz Zákon č. 361/2000 Sb. § 18.
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d3­.aspx

Dochy

V obci platí rychlosti 50 (běžné silnice) a 80 km/h (dálnice a silnice pro motorová vozidla). V některých úsecích mohou být tyto rychlosti zvýšeny značkou až o 30 km/h

dubraro

Je to maličko složitější. Prahou vede místní komunikace, ulice 5. května. Tam je povoleno 50. Ta se zhruba na úrovni křížení s ulicí Vyskočilova mění na silnici pro motorová vozidla, od toho místa je povolená rychlost 80. Na úrovni křížení s ulicí Pod Chodovem se z ní stává ulice Brněnská. Na úrovni OC Chodov je 0. kilometr D1, konec obce a povolená rychlost omezena značkou na 100. Asi na 2. kilometru, na úrovni sjezdu 2 Chodov/Šeberov se mění na dálnici a končí platnost omezení, odsud je povolená rychlost 130.