Eliska1234

Máte tipy na hezká romantická místa v Praze – výhledové střechy, balkony aj.?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, máte někdo tipy na hezká romantická místa v Praze? Nejlépe nějaká střecha, balkonky, otevřené pro veřejnost s výhledem na Prahu pro hezké jarní fotky, děkuji :)

Původní neotázka
Praha – výhledové střechy, balkony, romantická místa

Nejlepší odpověď
sesednizkola

Jednoznačně Stalin, řečená Letná. Neuveritelne nádherné místo které bere dech i rodilým Pražákům. Petřín je bomba taky, Karlův most je klasika. A opravdu skvělý výhled je na Dívčích hradech. Praha jako na dlani a málo lidí. Z Knížecí na zastávku Dívčí hrady, pak se zeptáš nebo zagooglis. Nedokážu popsat cestu od autobusu, vždy jsem tam byl jen autem, ale vím, že je tam nekde za rohem. Tohle místo nepodceňovat, že není v centru neznamená, že se že 100% nevyrovná Letné.

Další odpovědi
gecco

Vrtbovská zahrada (a okolní) na Malé straně…
😉

Drap

Petřínská rozhledna

Klaproth

Terasa u Hanavského pavilonu, Stalin, Petřín, klášter Břevnov, Vyšehrad, Barrandov, Vítkov, Kampa, Střelecký ostrov – milionkrát focené. tam už nic nvého nevyfotíš.

Neotřelé záběry Prahy hledej jinde, zkus třeba okolí plynojemu v Libni. Moc romantiky v tom není, ale není to fotograficky profláknuté místo. Pokud ti nevadí pár schodů, tak vyběhni na věž staroměstské radnice nebo na věž u Karlova mostu.
Působivé a romantické fotky Prahy uděláš hodně brzo ráno na Starém městě a na Malé straně. Působivé a neromantické fotky uděláš ráno i v Holešovicích, Libni, na Smíchově apod. Je to běh na dlouhou trať, focení Prahy je záležitost na celý život. Já to fotím už přes 40 let a na tu pravou fotku stále čekám.

Lamalam

Sice ne romantický, ale ohromně fotogenický je přístav v Holešovicích a většina pražských nádraží, např. nákladové nádraží Žižkov.

Klaproth

sesedni – souhlas, Dívčí hrady nemají chybu a moc lidí tam v porovnání s jinými místy s foťákem neběhá. Jede tam z Anděla bus 231. Ze zastávky Divčí hrady se nedá pěšky zablodit.