MD House

Praďte jakou páječku koupit

Potřeboval bych páječku na pájení normalnich soucastek (integrovanych obvodu, diod, rezistoru atd.) takže asi nejlip tu s hrotem a moc se v tom nevyznam a nevim jaka je dobra teplota pro cin aby ho to nespalilo a nevim jaky cin kupovat kolik % olova v nem prosim poradte jakou pajecku tak do 300Kč koupit nejlíp odsud
http://www.gme.cz/
ve skole se mi dobre pajelo s trubickovym cinem a s trafo stanici ktera mela nastavitelnou teplotu ale nevim jakou teplotu sme nastavovali ale myslim ze tak velkou (kolem 450 stupnu) jakou maji ty z gm ekeltra sme nemeli
ale nechchu kupovat nějákou drahou stanici
Prosim poraďte

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

trafopajecka neni vhodna na pajeni elektroniky, hlavne integrovanych obvodu, protoze elektricke „soky“ z trafa mohou IO znicit

mi osobne se neosvedcila ani hrotova pajecka, protoze se s tim pracuje jako s kopytem

na elektroniku je opravdu nejlepsi pajeci stanice s regulaci teploty plus odsavacka cinu

Další odpovědi
mosoj

Páječku s hrotem a regulací teplory za tuto
cenu nekoupíš. Nekoupíš ani trafopáječku.
Pro začátek si kup páječku s hrotem bez regulace a s teplotou si nelam moc hlavu.
Koukám že dnes se to honosně nazývá pájecí pero.
U těchto páječek je výkon nastaven tak aby teplota pro pájení vyhovovala a pájka ( nikoliv cín) se nepřepalovala.
Později si k tomu můžeš dokoupit trafo páječku i když pro pájení aktivních součástek se moc nedoporučuje. Zejména pro součástky typu MOSFET.

Pájku ( jak říkáš cín, ale jenom ten to není) si kup trubičkovou tak průměr 2–3 mm.
Z toho není třeba dělat vědu.

http://www.gme­.cz/rucni-pajecky-trafopajecky/

Michal Kole

Něco takového http://www.gme­.cz/pajeci-stanice/pajeci-stanice-pro-skit-n-ss-201-p730-414/

Hykam

Trochu pohledejte na netu, určitě najdete plánek na regulaci k mikropájce a dle toho si kupte mikropájku. Regulaci si již postavíte sám.

Mapel

Podle otázky usuzuji, že nemáš žádné zkušenosti a naučit se pájet se také složité.

Pro začátek bych naopak doporučil trafopáječku a s ní se naučit zacházet. Ta má potom širší použití. Pokud ji zvládneš a budeš chtít jít do složitějších obvodů MOS, tak je potřebný lepší vybavení a to nekoupíš za 300,–. Pokud máš zájem něco sehnat, tak se mi ozvi na mejla.