zzzzz

Pracující důchodci požádali jste si už o vráceni slevy na dani FU?

Moje maminka je několik let v důchodu, celou dobu ještě pracuje na 4 hodiny denně. Za rok 2013 ji nedali slevu na dani z příjmu, nedali ji to ani za rok 2014. Chápu, že za rok 13 si podá dodatečné daňové přiznání, ale nechápu, proč ji stále zaměstnavatel tu slevu neodečítá, řekl ji, že to dostane až v dubnu příští rok a to za celý rok najednou.

Vám to v práci už teď ve výplatě odečetli nebo ne?

Pokud si zítra podá to dodatečné za rok 2013, nevíte kolik dní má FÚ na vyřízení a vyplacení?

Všem předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Podám, podám, ale rozhodnutí pro rok 2013 vyšlo teprve včera !!!
http://www.fi­nancnisprava.cz/cs/fi­nancni-sprava/pro-media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2014/zakladni-sleva-na-dani-za-rok-2013-u-starobnich-duchodcu-5392

Co se týká roku 2014 tak to platí od srpna. Halt to účetní tvojí maminky ještě nedošlo. Mojí ženě to odečítají, ale nic se nestane když to bude až v ročním vyúčtování.
Doplňuji:
Hlady neumíráme.
Spíš mně vadí, že co zákon, vyhláška to zmetek. Viz pokus odejmutí modrých světel hasičům !!!

Další odpovědi
zjentek

furt nějaké chechtáky ..to nemáte na práci jinou náplň důchodu?

ivzez

Podepsala maminka u zaměstnavatele prohlášení
k dani z příjmu za rok 2013 i na letošní rok?

Pozor na to, jestli maminka podá dodatečné
(v případě, že již za rok 2013 daňové přiznání podávala)
nebo řádné daňové přiznání
(pokud neměla povinnost daňové přiznání podávat).

  • –––––

Odkazy na web Finanční správy.

Základní sleva na dani za rok 2013 u starobních důchodců:
http://www.fi­nancnisprava.cz/cs/fi­nancni-sprava/pro-media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2014/zakladni-sleva-na-dani-za-rok-2013-u-starobnich-duchodcu-5392

Dotazy a odpovědi k uplatňování slevy na dani pro starobní důchodce:
http://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­ne-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/dotazy-a-odpovedi/casto-kladene-dotazy-sleva-na-dani-pro-starobni-duchodce-5391

zzzzz

Mosoji s těmi hasiči si děláš srandu? To by jim pak dali co oranžové jako popelářum:-)) To by mohli jezdit stejnou rychlostí.

mosoj

Nedělám , prošlo to klidně sněmovnou a až nějaký bezpečnostní výbor to pozastavil. Dnes to bylo i V TV, ale i dříve.

mosoj

Vepišthttp://no­vaplus.nova.cz/po­rad/televizni-noviny/video/2804-televizni-noviny-8–10–2014e odpověď…

zzzzz

Zjentku důchodci by nápní měli jistě dost, jen je třeba ty náplně i financovat:-)))

zjentek

to nemáte fantazii na náplně bez financování? Zkus čerpat zde ..tady je fantazie pokokot

ivzez

Většina dnešních důchodců začíná s důchodem někde kolem pod 6.000 Kč měsičně. Zaplatit z toho i jen bydlení a stravu je problém. Spousta důchodců (hlavně těch, kteří žijí sami) by jenom s důchodem nevystačila. Proto si musí přivydělávat a proto je samozřejmě zajímá i sleva na poplatníka …

Pepa25

Většina důchodců není „někde pod 6.000 Kč měsíčně“! Fakt by měl zajímalo, jaký je zdroj. Já doporučuji ofic. data: http://www.cssz­.cz/cz/o-cssz/informace/sta­tistiky/ducho­dova-statistika/ducho­dova-statistika-za-rok-2014.htm

zjentek

skutečně má pod šest tis.kč jejich většina? :o ..a sakra, to jsem ani nevěděl ..takže s tou fantazií to beru zpět