Pracující důchodci!

Nedávno jsem četl,že u nás pracuje na 260 000 důchodců v každé kategorii.Myslí se si,že zabírají místa těm ostatním v produktivním věku ? Věříte důchodcům,když si stěžují na nedostatek všeho ?
Omlouvám se důchodcům,i já budu za pár let také jedním z nich

Nejlepší odpověď
annas

Beru, pokud důchodce pracuje na místě, o něž není třeba zájem. Ale každý člověk by měl umět včas odejít a uvolnit místo mladšímu. Třeba si někdo nemusí ani důchodu užít…

U nás letos skončil lékař, měl 75 let. Kdysi vynikající odborník, ale v poslední době dost často něco popletl, zapomínal atd. Nebýt sestry – nevím, nevím.

Některým důchodcům možná peníze chybí, takže si chtějí vylepšit rozpočet… Ale brigády jsou pro ně vhodnější.

Další odpovědi
benaja

Můj názor je ten,že pokud se cítí na to,aby mohl pracovat a hlavně pokud chce a na místě kde ho přijmou,tak ať pracuje,ty mizerné důchody co mají mu důstojný odpočinek ve stáří nezajistí,je to jen jen na nich.

Terryle

Tak ono se spoustě důchodců, co nemají zdravotní problémy, možná ani nechce být doma. Práce vás udrží mezi lidma a někoho prostě baví, že s ní nechce skončit.

Nedostatek? Asi jak u koho, záleží na tom, na co si člověk navykl, když pracoval… Průměrnej důchod se uvádí 10.000, střední hodnota bude menší (tipuju 7–8.000). Odhadla bych, že samotný důchodce může mít stejnou „spotřebu“ jako třeba VŠ student. Já s těmahle penězi bez problémů vycházím (až na mimořádné výjimečné výdaje, kde pomůžou rodiče – u důchodců děti). Důchodce obvykle má vlastní bydlení, takže ušetří 2000–3000, co studentovi sežere nájem/kolej. Ušetří třeba i na oblečení a za zábavě :)) samozřejmě tu jsou větší výdaje na léky, doktory a semtam nějaká pozornost pro vnoučátka… ale celkově bych řekla, že se to může srovnat.
Na normální vyžití ten „normální“ důchod tedy asi stačit bude, ale fakt moc záleží na tom, na co si člověk zvykl v produktivním vě­ku…

A to remcání u důchodců je asi hlavně ze zvyku. Nezazlívám jim to, jsou unavení, mají zdravotní problémy – a to se na náladě podepíše hodně. Ale myslím, že realita není tak otřesná.

Jo a k zabírání míst – asi v jak kterém oboru. Někde jsou zaměstnavatelé naopak i rádi za staré zaměstnance, kteří práci rozumí a mnohdy ji dělaj líp, než mladí, kteří vylezli ze škol a myslí, jak nejsou skvělí, ale přitom neumí skoro nic :o/
Taťka je ve strojírenské firmě, za pár let bude mít nárok na důchod, ale když vidím mladý kluky, co by to po něm mohli jednou převzít… :o/ jímá mě hrůza. Prostě toho neví a neumí tolik, co on. A hlavně si to nepřipustěj…
Ale asi to je, jak kde. Ten příklad se 75-letým panem doktorem je docela varující… lidi by měli mít soudnost a když nemají soudnost, měly by být od určitého věku přísné kontroly a prohlídky – jako jsou u řidičů… nejenom oni můžou špatnou prací někomu těžce ublížit nebo ho i zabít…

dudu

Každý má ve svých odpovědích svůj díl pravdy a něco je ještě složitější. Varující je zde však skutečnost, že řada důchodců je zaměstnávána proto, že je ochotna pracovat za méně peněz /na přilepšenou jim to dostačuje/ a nebo dokonce nelegálně. Řadí se tak hned za skupinu načerno zaměstnávaných cizinců a komusi jen dále zvyšují jejich již tak dost tučné zisky.

Mili @

Já chápu důchodce, který má mizerný důchod, nic jiného mu nezbývá.....
A hlavně, když žije sám a „děti“ na něj kašlou…
:-/

johana 56

Pracujících důchodců znám hodně,většinou obyčejní lidé.Někteří se chtějí ještě někam podívat,pro jiné je práce únikem ze samoty.Stále však přibývá i těch,kteří si musí přivydělat na léky.Manuální práce je pořád nedoceněna(i když nad zveřejňovanými průměrnými výdělky lze jen žasnout)a mladí chtějí jen studovat,aby pracovat nemuseli.Já spíše uvažuji o těch,kteří sedí v pěkně vybavených kancelářích na pohodlných židlích a s nemalými platy.Ti,kteří rozhodují o zdraví jiných,by své možnosti měli opravdu dobře zvážit.