icedee

Pracuji s grafickými programy Photoshop a Corell. Hledám vysokou školu, která má obor na toto zaměření. Poraďte prosím

Odpovědi
Arne1

Především si musíš uvědomit, že žádná vysoká škola není od toho, aby někoho učila pracovat s konkrétními programy. Pokud tě bude nějaký program učit, tak jen jako prostředek ke splnění jiných učebních cílů. Na to aby se učil například Corel jsou komerční kurzy které občas některé firmy pořádají.
Pokud tě zajímá problematika počítačové grafiky, tak příslušné obory na Fakultách Informatiky (Brno, Praha). Musíš se ale smířit s tím, že se toho budeš muset učit mnohem více neč jen grafiku.

anonym

obor „DTP – Počítačová grafika a sazba“ řekl bych.
Upozorňuji ale, že závislost na dvou konkrétních programech není kvalifikace. Podstatné jsou obecné znalosti vektorových a rastrových editorů a obecné principy jejich nástrojů, které ti umožňují pracovat pak prakticky s jakýmkoliv programem toho typu, neměla bys mít problém na sazbu použít třeba Scribus či Illustrator a na úpravu rastrové grafiky Krita, GIMP nebo PhotoPaint, když to bude třeba – žádná firma totiž nebude kupovat software speciálně kvůli jednomu zaměstnanci, takže znalost více programů daného typu je rozhodně v praxi velmi užitečná. Určitě bych se v rámci oboru zaměřil i na 3D grafiku viz Blender https://www.blen­der.org/ (pro DTP se přímo nijak nehodí, ale pokud grafiku budeš dělat kreativnějším a umělečtějším způsobem jsou 3D grafické editory velmi užitečné a mocné)