ruka trhu

Pracujete za cenu dohodou? Proč nenakupujeme za ceny dohodou?

Firma pro kterou pracujete vám vyměří nějakou částku mzdy za kterou chcete (musíte) pracovat. Ta částka je většinou ale ta nejnižší. Šlo by tedy i při nákupech sdělit u pokladny že to zboží není docela prodejné a tak zaplatíte jen část ceny zboží? Že až tady nakoupíte příště, tak očekáváte, že to zboží, ten nákup bude „těžce prodejný“, kvalitní a pak se můžeme domluvit na vyšší ceně? Popřípadě že až bude obchod „tím kmenovým“ obchodem, tak po třech měsících možná zaplatíte o 10 korun víc?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Jak to, že nenakupujeme za ceny dohodou? Obchodník určí cenu a pokud koupíme, na dohodu jsme přistoupili. Když nepřistoupíme, nekoupíme 🙂.

Další odpovědi
honza19hk

podle mě to by to byla blbost. Dneska se dá nakupovat „za cenu dohodou“ možná tak u nějaký vietnamčíka a to ne u každýho,ale normálně si to nedokážu představit.Byl by v tom asi pěkný maglajz.

Reuef

jdi se podivat na nejaky blesi trh a tam cena dohodou existuje…