Deli

Pracujete ve svátek?

Zítra a pozítří? Manžel dělá u německé firmy sídlící v ČR, a tak se u nich české svátky bohužel nedrží. Mají běžný pracovní den.

Nejlepší odpověď
anonym

Všechny zahraniční subjekty, které podnikají na našem území, jsou povinny respektovat legislativu ČR.
Tzn., že mohou mít provoz podle jejich kalendáře, ale pracovník má nárok na příplatek za svátek podle tuzemských zákonú.

Další odpovědi
anonym

Já pracuji u domáci firmy,zítra volno ,ale ve středu hajdy do práce(za + 100%).

arygnoc

bohužel, také u cizí firmy, i když jako externí pracovník.

dědapetr

Ne nepracuje u nás nikdo ve svátky.

anonym

Ja pracuji sama na sebe , tak nekdy nedelam ani v tydnu . 🙂
Synove pracuji oba pro Nemeckou firmu. Ta jim ale dala vsem zamestnancum volno az do utery , ale ve stredu pujdou. Firma jim vysla vstric , dela to pro zamestnance , aby jim prodlouzila vikend. Presto , ze ve stredu jim budou muset platit priplatek , myslim , ze dokonce rikali , ze je to 100 % , za to , ze delaji o svatku. !! Moji kluci si holt umeli vybrat , no !! 🙂 -iv-

Ella

proč by ne? vždyť svátek je normální den?! nevím proč by se nemělo pracovat o svátku…

jendahun

Jako živnostník musím.Pokud nechci vyhlásit osobní bankrot.Pár dní jsem stál kvůli dešti a teď to musím dohánět.