Jafa

Pracovnik z chranene dilny musi Co 3tydny donizdet na hematologii na transfuze krve. Ma narok na cely den?

Odpovědi
cukrar

Bez blišších podrobností lze sdělit, že nikdo nemá nárok na celý den, při návštěvě lékaře. Vždy to je jen na nezbytně nutnou dobu. A to je těžké určit, na jak to je dlouho.

Příklad ze včerejška, pacient navštívil nemocnici, propustku sestra potvrdila a zapsala: příchod 13:40, odchod 13:42. On si šel jen pro razítko. Kolik mu zaměstnavatel proplatí hodin?

ivzez

Zaměstnanec (je jedno, jestli chráněné dílny) má v případě
důležité překážky v práci nárok na omluvené volno s náhradou
mzdy na nezbytně nutnou dobu.

Ovšem ošetření by měl absolvovat přednostně mimo pracovní dobu.
Náhrada mzdy náleží jenom v případě, že to nebylo možné.

Nelze říci, „na kolik hodin“ má zaměstnanec nárok.
Nárok na omluvené volno není automatický a bude
vždy záviset na tom, co napíše a potvrdí lékař.