Avatar uživatele
rezinka

Pracovní úraz..měla jsem pracovní úraz pořád jsem s nim na neschopence bude to rok ,ale uz se to blíží ke konci

Chtěla bych se zeptat jestli mi podnik kdyz mam trvale nasledky bude něco platit děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanny 2 před 4560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Takže pokud si vzpomínám na svůj pracovní úraz dostanete v 1. fázi vyrovnání ztráty na výdělku mezi nemocenskou a vaším průměrným platem, bolestné a proplacené náklady na léčení, případně uhrazenou materiální škodu, pokud nějaká při úrazu vznikla.
ve druhé fázi ( za mně to bylo až rok po ukončení pracovní neschopnosti) vám váš ošetřující lékař na vaši žádost ohodnotí trvalé následky ( pokud jsou) případně vznik sníženého společenského uplatnění a podle přidělených bodů vás odškodní pojišťovna u které byl váš zaměstnavatel povinně pojištěn. Veškerou korenspondenci s pojištovnou provádí váš zaměstnavatel, on také vyčísluje tu ztrátu na výdělku.
Bolestné a trvalé následky ohodnucuje a případné snížení společenského uplatnění váš ošetřující lékař na základě zpráv odborných lékařů.

Pro tyto účely existují předepsané formuláře.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek