Pracovní úraz

Nevím, zda se to už někomu z Vás přihodilo, ale byl jsem v práci fyzicky napaden kolegou, načež sem mu to samé opětoval v domění, že na vině bude on pokud se tohle bude řešit. Nic méně utrpěl jsem pár zranění a ihned po incidentu jsem šel za závodní doktorkou nechat si ošetřit ránu a považoval jsem to za pracovní úraz. Když jsem ale došel k doktorce, ta mi ránu ošetřila a řekla, že tohle nebudou brát jako pracovní úraz, protože to bylo hrubé porušení pracovního řádu, ale mi osobně se to nějak nezdá..co to má jako společného hrubé porušení pracovního řádu a pracovní úraz? jde mě o to, že jdu na nemocenskou až od zítřejšího dne a nechci se nechat ojebat o peníze a mít nárok na 100% platu když sem se v práci zranil.Dík za odpovědi

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Dobrý den,
jen chci podotknout, že pracovní úraz je úraz, který vznikl v souvislosti s výkonem zaměstnání-práce. Jelikož jste se porval, což zcela jistě není ve vaší náplni práce, o pracovní úraz zcela jistě nepůjde.
Ano, zřejmě půjde o hrubé porušení pracovní kázně, jelikož přestože vy jste celý incident nezačal, prostě jste se porval.
Radím vám, zítra jděte za doktrokou a ukopnčete pr. neschopnost. Možná by vám v opačném případě hrozila odveta od zaměstnavatele, který by použil hrubé porušení proti vám a vyhodil vás.

Další odpovědi
martina1

Pokud nesloužíte u Policie,Armády nebo nějaké ochranky,tak to asi opravdu pracovní úraz nebude.Ono třeba při lepení pytlíků,se vám asi nestane,že by vás ten pytlík praštil:-)