Pracovní smlouva na zkrácený úvazek při rodičovské

Jsem zaměstnána na HPP a momentálně jsem na rodičovské dovolené.Je možné nastoupit k jinému zaměstnavateli na další HPP (zkrácený prac. úvazek)?Děkuji

Nejlepší odpověď
Jambalaya

HPP můžete mít kolik chcete, to nikdo řešit nebude, dokonce ani hodiny, podstatný je základ pro odvody.

HPP neznamená podepsané prohlášení, to je nesmysl.
Klidně v HPP nemusíte podepisovat prohlášení a můžete ho podepsat na dohodu o provedení práce p. Miroslavest 🙂

Další odpovědi
standa

…správnou odpověď Jambalay doplňuji o jednu ´drobnost´, která se týká určitého OMEZENÍ dalšího pracovního poměru, které vyplývá z případné dohody s prvním zaměstnavatelem, která může znít například takto:

„Zaměstnanec se zavazuje, že nebude bez písemného souhlasu zaměstnavatele vykonávat jinou výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, a to pod tíhou sankcí vyplývajících z porušování pracovní kázně.“

Miroslavst

ne
pouze na VPP, dohodu o provedení práce atd.
V podstatě HPP znamená to, že u tohoto hlavního máte podepsané prohlášení k dani. Jinde jej už podepsat nemůžete.