Pracovní smlouva

Dobrý den,
momentálně v zaměstnání řeším menší problém a chtěla bych Vás požádat o pomoc.

Do zaměstnání jsem nastoupila na dobu určitou od 3.9.2010 do 3.9.2011. Poté mi zaměstnavatel ústně prodloužil smlouvu na dobu neurčitou. Když jsem s ním chtěla podepsat smlouvu (alespoň nějaký dodatek ke smlouvě), abych na to měla doklad, řekl mi, že se mi smlouva automaticky prodlužuje další den nástupu do zaměstnání po ukončení smlouvy na dobu určitou a žádný dodatek tím pádem nedostanu… Výplatní pásku na zbytek září + říjen mám, je tam odečteno sociální i zdravotní pojištění…

Mohli byste mi prosím poradit, jestli může takto zaměstnavatel řešit prodloužení pracovní smlouvy na neurčito?

Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
baghira

Ano, pokud zaměstnanec pracuje s vědomím zaměstnavatele i po ukončení platnosti smlouvy na dobu určitou, smlouva automaticky a ze zákona začíná platit na dobu neurčitou. Takže se nic sepisovat nemusí.

Na druhou stranu, pokud chcete mít změnu písemně, nevidím důvod vám nevyhovět.

Další odpovědi
hanulka11

vše by mělo být písemně podloženo
já bych na tom trvala -co je psáno ,to je dáno