Hanah

Pracovní prostor ve sklepní kóji /např.práce s el.náčiním/ musí být někak bezpečnostně zajištěn /revize,has.přís­troj/?

Spojením 2 skl.kójí /rozbouráním dělící stěny,zazděním jedněch dveří/ si vlastník /člen společenství SVJ/vytvořil dílničku ,zavedl si tam el.proud a pracuje tam s různým pracovním nářadím /brousí,řeže kov-dle zvuku, zápachu,čpění,dý­mu,není tam vidět-vyměnil latˇkové dveře za plné/.Měl by mít tento pán i revizi na zavedenou el.instalaci a umístěn tam has.přístroj?Je to takový „kutil“,dopřejme mu to,řekl předseda SVJ.Kutil kutí neustále pro známé i neznámé.Kdo by to měl či mohl zkontrolovat?Jak zodpovídá za bezpečnost své „kutilské“ činnosti? Když měl dílničku na dvoře v kůlně /svářel,měl tam i propanbutanovou láhev/,byl na očích,proto přešel do suterénu domu.Po všech těch výbuších a požárech v domech,bych se chtěl dozvědět o bezpečí pro nás obyvatele domu /strach má velké oči/ či nebezpečí a potřebě kontroly a revize,či nějakém pojištění proti případné nehodě.Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Na elektrickou instalaci samozřejmě musí mít revizi. Pro sklepy platí přísnější pravidla než pro bytové prostory.

Další odpovědi
Drap

A co chceš kontrolovat. Pokud kutí a nedělá to za účelem zisku, tak si může ve svých prostorách dělat co chce. Platí pro něho všechny revize a podobně, jako pro každou jinou doámcnost. Pokud by tímto způsobem podnikal, tak by se situace částečně měnila. Nechceš ho kontrolovat náhodou jen z důvodů závisti ?

ivzez

Souhlasím s Lamalam.

Navíc by mne zajímalo to „zavedl si tam proud“.
Jak? Měl na to povolení a má samostatný elktroměr?
Nezajímalo by to dodavatele elektřiny pro Váš dům?