Hacky

Pracovní poměr při studiu

Zdravím, chtěl bych se zeptat momentálně jsem student VŠ a jsem nucen přerušit na určitou dobu studium tj od 30.9.2013 – 1.1.2014
Otec za mě dosud bere přídavky a od srpna budu nastupovat do práce na HPP
Moje otázka tedy zní mohu pobírat slevu na studenta do 30.9 a jak to je s přídavkami? V případě že nstoupím mu je jen seberou je to tak?

Odpovědi
Reezo

Záleží na tvém věku, ale jestli student je v HPP tak mu moc výhod nezbyde. Jestli ti je již nad 26 let, tak už nemáš nárok na status studenta a výhody s tím spojené. (studentské slevy atd…) Pokud ti je pod 26 let, tak budeš mít klasicky studentskou slevu, ale přídavky bych moc neočekával. Naopak ty můžeš zažádat své rodiče, aby ti přispívali na tvé studium.