jitu

Pracovní oběd nebo včeře daňově??

Ahoj,
můžete mi prosím poradit, jestli se může dát do daní pracovní večeře?A jestli ano, tak čím se to musí podložit?
A na jaký náklad?

Nejlepší odpověď
Drap

Kdysi jsem měl podobný problém. Pracovníce FÚ byla ochotna uznat náklad, ovšem chtěla mít rozepsané jednotlivé položky, bez alkoholu a celé to mělo být podloženo smlouvou na konnkrat z datumem daného dne. Toto jsem neměl, tak jsem to raději neodečítal. Teoreticky to ale možné je. Možná se informovat na svém FÚ, protože každý to chce snad trochu jinak

Další odpovědi
Jambalaya

Jste-li právnická osoba, pak budete tento náklad účtovat na 513 reprezentace. Jedná se však o náklad nedaňový a nemůžete z něj uplatnit ani DPH.
Obecně platí, že daňovým nákladem nemůže být nikdy žádný požitek soukromých osob.
Tento náklad je však přece jen k něčemu dobrý a sice při vyplácení zisku. Zisk se vyplácí, jak známo z účetního hospodářského výsledku po zdanění a tedy se zde nerozlišují daňové a nedaňové náklady či výdaje. Při vyplácení zisku z hodnoty večeře nezaplatíte 15% srážkovou daň.
Dokladem je účet z restaurace, či jiný doklad na nákup potravin, děje-li se večeře v soukromí.