Avatar uživatele
jitu

Pracovní oběd nebo včeře daňově??

Ahoj,
můžete mi prosím poradit, jestli se může dát do daní pracovní večeře?A jestli ano, tak čím se to musí podložit?
A na jaký náklad?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4533 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Kdysi jsem měl podobný problém. Pracovníce FÚ byla ochotna uznat náklad, ovšem chtěla mít rozepsané jednotlivé položky, bez alkoholu a celé to mělo být podloženo smlouvou na konnkrat z datumem daného dne. Toto jsem neměl, tak jsem to raději neodečítal. Teoreticky to ale možné je. Možná se informovat na svém FÚ, protože každý to chce snad trochu jinak

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jambalaya

Jste-li právnická osoba, pak budete tento náklad účtovat na 513 reprezentace. Jedná se však o náklad nedaňový a nemůžete z něj uplatnit ani DPH.
Obecně platí, že daňovým nákladem nemůže být nikdy žádný požitek soukromých osob.
Tento náklad je však přece jen k něčemu dobrý a sice při vyplácení zisku. Zisk se vyplácí, jak známo z účetního hospodářského výsledku po zdanění a tedy se zde nerozlišují daňové a nedaňové náklady či výdaje. Při vyplácení zisku z hodnoty večeře nezaplatíte 15% srážkovou daň.
Dokladem je účet z restaurace, či jiný doklad na nákup potravin, děje-li se večeře v soukromí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek