qwert7

Může za níže uvedených okolností nastat nějaká komplikace při ukončení pracovního poměru z mé strany?

Dobrý den,
mám dotaz ohledně pracovní doby v době skončení pracovního úvazku ve zkušební době. Jsem ve zkušební době s pracovní dobou 8 hodin (z toho musím být na pracovišti od 8 do 14 hodin). Některé dny jsem byl v práci pouze 6 hodin. Může nastat nějaká komplikace při skončení poměru z mé strany vůči docházce? Děkuji

Odpovědi
ivzez

Pracovní dobu určuje zaměstnavatel a zaměstnanec
je povinen odpracovat všechny naplánované směny.

„Z Vaší strany vůči docházce“ nic nenastane.
Ovšem zaměstnavatel to (pokud jste se s ním předem
nedohdl o napracování) může zkomplikovat.

Edison

Jestli to správně chápu, jse o „klouzavou pracovní dobu“. Tzn. že máte stanoveno, koli hodin má být odpracováno v určitém časovém období, např. týden, měsíc… Pokud tuto dobu neodpracujete, bude problém.

Dochy

Ivzez, Edison: Jste si jistí, že při režimu pružné prac. doby hrozí nějaký problém zaměstnanci? Protože v takovém případě podle mně nijak nepochybil, jeho povinnost je mít vše vyrovnáno ke konci nějakého kontrolního období (zpravidla konec měsíce). Pokud by zůstal v zaměstnání nejspíš by svou povinnost splnil. Očekával bych pouze nějaké krácení mzdy v rozsahu neodpracovaných hodin (podobně jako třeba když se kvůli neočekávaným okolnostem přečerpá dovolená – třeba v lednu si vybere 14 dní dovolené na rodinné lyžování a pak prac. poměr skončí třeba v dubnu). Očekával bych že chybějící hodiny budou zpracovány podobně jako neplacené volno…