Pokročilý

Může za níže uvedených okolností nastat nějaká komplikace při ukončení pracovního poměru z mé strany?

Dobrý den,
mám dotaz ohledně pracovní doby v době skončení pracovního úvazku ve zkušební době. Jsem ve zkušební době s pracovní dobou 8 hodin (z toho musím být na pracovišti od 8 do 14 hodin). Některé dny jsem byl v práci pouze 6 hodin. Může nastat nějaká komplikace při skončení poměru z mé strany vůči docházce? Děkuji

Odpovědi:

Zlatý

Pracovní dobu určuje zaměstnavatel a zaměstnanec
je povinen odpracovat všechny naplánované směny.

„Z Vaší strany vůči docházce“ nic nenastane.
Ovšem zaměstnavatel to (pokud jste se s ním předem
nedohdl o napracování) může zkomplikovat.

Stříbrný

Jestli to správně chápu, jse o "klouzavou pracovní dobu". Tzn. že máte stanoveno, koli hodin má být odpracováno v určitém časovém období, např. týden, měsíc... Pokud tuto dobu neodpracujete, bude problém.

Diskuze k otázce

Zlatý

Dochy

Ivzez, Edison: Jste si jistí, že při režimu pružné prac. doby hrozí nějaký problém zaměstnanci? Protože v takovém případě podle mně nijak nepochybil, jeho povinnost je mít vše vyrovnáno ke konci nějakého kontrolního období (zpravidla konec měsíce). Pokud by zůstal v zaměstnání nejspíš by svou povinnost splnil. Očekával bych pouze nějaké krácení mzdy v rozsahu neodpracovaných hodin (podobně jako třeba když se kvůli neočekávaným okolnostem přečerpá dovolená - třeba v lednu si vybere 14 dní dovolené na rodinné lyžování a pak prac. poměr skončí třeba v dubnu). Očekával bych že chybějící hodiny budou zpracovány podobně jako neplacené volno...

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2683
Zlatý ivzez 1616
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 732
Zlatý led 675
Zlatý gecco 534
Zlatý Kepler 524
Zlatý JájsemRaibek 524
Zlatý marci1 521
Zlatý annas 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.