Avatar uživatele
turek

Práce v turnusovém volnu

Dobrý den! Pracuji v turnusových směnách jako řidič busu Po+út práce,st+čt volno pá+so+ne práce a další týden opačně V prac. dnech směna trvá 13h15min,v sobotu 12h20min v neděli 13h20min.Do pracovní směny se však počítá jen cca10h zbytek je placen jako čekání tím pádem nenaplním měsíční plán odpracovaných hodin Abych ho naplnil zaměstnavatel mi plánuje další směny v turnusovém volnu Je to možné?
Doplňuji:
Děkuji za odpověď Stando!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: turek

Zajímavá 0 před 4523 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Zaměstnavatel nepostupuje správně!

Při nerovnoměrném rozvržení pracovní doby (btw. musíte mít tuto eventualitu ´nerovnoměrné doby´ uvedeno v pracovní smlouvě) může být nejdelší pracovní směna 12 hod.

Skutečnost, že část doby řídíte a část doby čekáte je z pohledu posuzování výše uvedeného limitu 12 hod. úplně vedlejší, protože se do směny započítává veškerá doba, kterou vám zaměstnavatel proplácí.

Dále bych upozornil, že součet odpracovaných hodin za týden jednoznačně přesahuje zákonem daných 40 hod., což samo o sobě nevadí, protože těch cca 15 hod. týdně musíte mít jako přesčas, to nemluvě o příplatcích za víkendy.

Ale mnohem důležitější je, že v takovém režimu můžete pracovat nejdéle 6 měsíců (§ 83/1 zákoníku práce).

Doporučuji, abyste zaměstnavateli písemně oznámil, že jeho konstrukce výpočtu odpracované doby je nesprávná..., upozorněte jej na skutečnosti, které uvádím výše.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zlatomuska

Ráda čtu tvé odpovědi, Stando. Taky se zajímám o právo a od tebe se vždy dozvím něco nového..nemáš veřejný email, tak aspon takhle tě chci "pochválit"

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
standa

To Torek:

není zač...rád poradím, když vím :-)

před 4523 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

To Zlatomuska:
díky :-)

btw: zrovna jsem si TOTÉŽ říkal u vaší odpovědi na otázku "Proč se někteří snaží odpovědět za každou cenu?" ... pěkně a elegantně napsáno :-)

před 4523 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony