Pače

práce v německu nebo u nás?

mám dvě nabídky, pracovat v německu jako těžař za 350/h nebo nebo u nás v místě bydliště jako řidič VZV za 100/h.. Mám vystudovanou lesárnu takže těžba dřeva mi je blízka.. Svobodnej, bez závazků, 23 let.. jak vy by jste se rozhodovali při těchto nabídkách? díky

Nejlepší odpověď
ladaadal

Svobodnej, bez závazků, mladej.......... osobně bych nepřemýšlel. Ať už z důvodu dřeva, peněz nebo zdokonalení jazyka. Až se oženíš, už nic podobného nevezmeš. Jestli ti to zapadá do řetězu s tím studiem (asi chceš rok, dva dělat a pak pokračovat ve studiu), nebál bych se toho.

Další odpovědi
marci1

Jelikož ještě nemáte rodinu, těžba dřeva je Vám blízká, plat je taky zajímavější a je dobré jít do světa na zkušenou, určitě bych raději šla pracovat do Německa.

suaeda

Mám kámoše, který pracuje jako obráběč kovů v Rakousku již 20 let a má rodinu v Čechách. A říkal, že by tam chtěl vydržet až do důchodu. Výdělek tam má také tak 3× vyšší. Nájemné jej stojí 230 eur měsíčně. Denní doprava do zaměstnání tam i zpět 60 km, domů 2× měsíčně 700 km. Takže za dopravu svým vlastním autem také pár eur musí vyklopit.
Pokud umí člověk německy tak proč tuto práci nebrat. Zaměřil bych se ještě nejen na výdělek, ale také na další otázky. Nejhlavnější je kde, a za kolik tam budu bydlet? Ceny bytu za pronájem jsou v Německu daleko vyšší než u nás (cca 200 – 700 Eur). Kolikrát za měsíc (1×; 2×) se podívám domu do Čech? Jak daleko je to od domova? Jako příklad jsem uváděl svého známého. Práce v cizině má své výhody (mzdy) ale i nevýhody (nájem a doprava).
Důchod a zdravotnické pojištění se tam započítává, ale je třeba si dát pozor na církevné. Je nutné sdělit, že nejsem u žádné církve. Jinak měsíčně sráží docela slušnou částku (cca 30 eur).