stucja01

Můžu učit ve školce, když mám vystudované pedagogické lyceum?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda můžu učit ve školce, když mám vystudované pedagogické lyceum.

Práce v mateřské škole

Nejlepší odpověď
gecco

„Pedagogické lyceum“ je dost neurčitý pojem…
😉
Kukni na Zákon o pedagogických pracovnících… ( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-563 ), §6 – odpovídá tvé vzdělání některému z požadavků definovaných v tomto paragrafu?

Další odpovědi
ivzez

Učitelka v MŠ musí splňovat kvalifikaci předepsanou zřizovatelem MŠ.
Většinou jde o SŠ pedagogickou se zaměřením na předškolní věk nebo
o vysokoškolské studium se stejným zaměřením.

Pedagogickým lyceem podle mne nelze nahradit ani jedno.
_______

Pedagogické lyceum máte ukončila nebo absolvovala, nevystudovala jste je.
Studovat lze až VŠ, na SŠ jste byla žačkou.

Vanda6

Mám pocit, že to nejde. Lyceum je něco jako lehčí gympl (tedy příprava a VŠ), v tvém případě s pedagogickým zaměřením. Mohla bys pracovat třeba jako asistent pedagoga…
http://www.stred­niskoly.cz/obor/pe­dagogicke-lyceum.html

štamgast

To záleží, jestli tě vezmou. Ale tenhle obor je spíš něco jako gympl pro budoucí učitelky na školách (počítá se s tím, že půjdeš na VŠ).